Bezinwazyjny lifting twarzy

medycyna estetyczna

Pojęcie liftingu twarzy kojarzy nam się raczej z mechanicznym naciąganiem skóry i chirurgią plastyczną, która wykazuje się wysokim stopniem inwazyjności i mniejszą bądź większą, ale każdorazowo trwałą modyfikacją ciała. Warto mieć na względzie, że szereg zabiegów dotychczas zarezerwowanych dla chirurgii plastycznej są w stanie wykonać obecnie także gabinety medycyny estetycznej. Wciąż jednak są pewne zdecydowane różnice pomiędzy jednym i drugim podejściem.

Skalpel czy ultradźwięki?

Powiedzieć, że zarówno w ramach chirurgii jak i medycyny estetycznej przeprowadza się te same zabiegi to bardzo daleko idące nadużycie. Owszem, niektóre z nich mogą nazywać się tak samo, oferować podobne rezultaty – jednak droga do ich osiągnięcia jest w obu przypadkach zgoła odmienna. Rzecz jasna wciąż istnieje pewna pula zabiegów, które jasno zaklasyfikować można do jednej grupy – wszczepianie implantów to raczej chirurgia plastyczna, podczas gdy depilacja laserowa czy usuwanie celulitu pozostają w domenie gabinetów i klinik medycyny estetycznej. Tych ostatnich zaś w polskich miastach jest ostatnio coraz więcej i jeżeli chodzi o gabinety, których podstawowym profilem jest medycyna estetyczna Katowice z pewnością będą w stanie zaoferować kilka dobrych placówek.

Podobny rezultat – inna droga

Główną różnicą pomiędzy chirurgią plastyczną a medycyną estetyczną jest stopień inwazyjności zabiegów. W tym pierwszym przypadku są to zazwyczaj operacje, po których czeka nas odpowiednio długi okres rekonwalescencji, często w szpitalu i pod okiem lekarza. Nierzadko jest to proces bolesny, polegający na gojeniu się blizn powstałych w wyniku operacji. Trzeba jednak przyznać, że efekty takiego rozwiązania są trwałe, nie powinny zniknąć z biegiem lat. W przypadku medycyny estetycznej, każdy zabieg musi być co jakiś czas powtórzony, zważywszy jednak na poziom korzyści, jaki wynika z tego rodzaju przedsięwzięcia (brak bólu czy blizn), nie wydaje się to być szczególnie wysoką ceną. Wspomniany lifting w tym przypadku odbywa się poprzez poddaniu naszej skóry działaniu bodźców, które mają za zadanie pobudzenie naszej naturalnej zdolności do regeneracji.

Wybór kliniki

Decydując się na gabinet, do którego udamy się na usuwanie celulitu lub w którym przeprowadzona zostanie depilacja laserowa, warto zapoznać się z jego oceną i opiniami. Jak już wspomniano, pod kątem klinik, których specjalnością jest medycyna estetyczna Katowice czy jakiekolwiek inne polskie miasto daje duże pole wyboru, dość powiedzieć, że gabinety różnią się nie tylko ceną usług – a chodzi przecież o nasze zdrowie.

Więcej o liftingu twarzy dowiesz się na stronie kliniki http://lipoline.pl/clear-lift/