Jak na dobre wydepilować okolice bikini?

depilacja-laserowa-bikini-2400-3

Niegdyś depilacja była dostępna jedynie dla wybranych. Obecnie jednak decydują się na nią w zasadzie wszystkie kobiety. Większość z nich wykorzystuje do tego depilatory, są jednak również takie, które decydują się nawet na depilację laserową bikini. Na czym konkretnie polega ten zabieg?

Trwałe usuwanie włosów

Tym co cechuje depilację laserową bikini i do niej zachęca jest z pewnością trwałe zlikwidowanie mieszków włosowych. Oczywiście, bez mieszków włosy nie mogą wyrastać. Zabieg niszczy mieszki całkowicie, jednak nie przy pierwszej sesji. Ażeby absolutnie żadne włosy nie wyrastały już z mieszków konieczne jest powtarzanie sesji, często wielokrotnie.

Depilacja laserowa bikini to zabieg wykorzystujący właściwości melaniny. Nie każdy wie, że znajduje się ona właśnie w mieszkach włosowych. Ponadto, rozpad melaniny prowadzi także do rozpadu mieszka. Wystarczy więc zniszczyć melaninę w mieszku, aby włosy najzwyczajniej przestały rosnąć. W tym celu wykorzystuje się właśnie laser, gdyż melanina mocno absorbuje energię pochodzącą ze światła.

Kto może poddać się zabiegowi?

Jak się okazuje, nie każda kobieta może bez przygotowania poddać się zabiegowi. Depilacja laserowa bikini u wielu kobiet nie jest bowiem wskazana. Przede wszystkim, nie jest to dobra opcja dla pań, które zażywają regularnie silne leki. Istnieje całą grupa leków, która stanowi poważne przeciwwskazanie do tego, aby przeprowadzać zabieg laserowego usuwania owłosienia.

Oprócz leków, nie bez znaczenia są także przewlekłe choroby. Poza tym, nawet jeśli nie zażywa się żadnych leków, ani nie cierpi się z powodu poważnych chorób, konieczne jest przygotowanie się do zabiegu. Depilację laserową bikini przeprowadzać można tylko u kobiet, które od dłuższego czasu się nie opalały oraz nie mają silnie podrażnionej skóry. Warto w tym miejscu wspomnieć również o wrodzonej nadwrażliwości skóry występujących u pewnego odsetka kobiet, które niestety powinny zrezygnować z laserowej depilacji bikini.

Postępowanie po zabiegu

Kiedy zabieg zostanie przeprowadzony, konieczne jest załagodzenie powstałych podrażnień. Dlatego też, wskazane jest unikanie czynników drażniących, takich jak ciepła woda czy spirytus.

Oczywiście, środki ostrożności należy zachować po każdej sesji depilacji laserowej bikini. Jednakże, z każdym kolejnym zabiegiem skóra jest coraz bardziej przyzwyczajona do lasera, przez co zdecydowanie mniej ją on podrażnia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Esteti-Med