Sposób na alergię!

testy alergiczne

Warszawa to ogromne miasto pełne nieskończonych możliwości. Jednak niestety nie jest to miejsce najlepsze dla naszego układu oddechowego. Pyłki, kurz, zanieczyszczenie powietrza, smog – te wszystkie czynniki mogą wpłynąć na powstanie nieprzyjemnego stanu zwanego alergią.

Alergia – czym jest?

Czym w zasadzie jest alergia? Jest to nieprawidłowa odpowiedź układu immunologicznego. Jakie są przyczyny alergii? Tego niestety nauka do tej pory nie jest w stanie jasno sprecyzować. Jakie zaś są objawy? Tu też trudno dać jasną odpowiedź. Objawy bowiem mogą być całkowicie różne w zależności od tego, na co mamy alergię. A zatem jakie?

Alergia – objawy

Alergia może przede wszystkim objawić się w postaci dolegliwości ze strony układu oddechowego. Najczęściej pojawia się wodnisty katar, jednak towarzyszyć temu może także kaszel, kichanie, chrypka. Alergia jednak może również przybrać postać wysypki na ciele, szczególnie na wewnętrznej stronie łokci i kolan. W ten sposób zazwyczaj objawia się uczulenie na alergeny pokarmowe, jednak jest również możliwa wysypka przy alergenach wziewnych.

Na co możemy mieć alergię?

Alergenami mogą być najprzeróżniejsze rzeczy. Z pokarmowych alergenów często pojawia się czekolada, mleko, cytrusy. Z kolei wśród alergenów wziewnych często spotyka się kurz, pyłki roślin. Częsta jest także alergia na sierść zwierząt szczególnie psa i kota. Warto jeszcze dodać, że często uczuleni jesteśmy na kilka rzeczy naraz. Trudno nieraz odgadnąć kiedy pojawiają się objawy alergii, na co w zasadzie jesteśmy uczuleni.

Testy alergiczne w Warszawie przeprowadzisz w placówce http://derm-est.pl/alergologia/

Testy alergiczne Warszawa

W jaki sposób zatem możemy odkryć, na co jesteśmy uczuleni? Otóż oczywiście możemy robić to drogą eliminacji tj. wyłączać pewne produkty z diety i następnie sprawdzać, czy to pomogło. Jednak nie jest to najlepszy pomysł. Znacznie sensowniej jest zainwestować w testy na alergię w Warszawie.

Testy alergologiczne – co to jest?

Czy jest sens wykonywania testów na alergię? Oczywiście, że tak! Przede wszystkim trwają one jedynie chwilę, a dają nam odpowiedź na pytanie, na co w zasadzie jesteśmy uczuleni. Dzięki temu możemy skutecznie wdrożyć odpowiednie leczenie i profilaktykę tak, aby już na zawsze pozbyć się przykrych alergicznych objawów. Za pomocą testów alergologicznych nie wyleczymy alergii, ale dowiemy się, jak jej zapobiegać.

Testy na alergię – jak wykonać?

Aby wykonać testy alergologiczne należy zwrócić się o pomoc do alergologa- lekarza. On oceni, czy jest to potrzebne, powie, jak się przygotować do takich testów. W Warszawie na pewno bez problemu znajdziemy wiele placówek, do których możemy się udać.