Dieta ketogeniczna – najważniejsze informacje

Ludzie do swojego życia wprowadzają diety wtedy, gdy chcą się lepiej poczuć lub lepiej wyglądać. Nie każdy wie, że określony sposób odżywiania wykorzystuje się w wielu terapiach związanych z konkretnymi problemami zdrowotnymi. Przykładem może być tu dieta ketogeniczna, która stosowana jest przede wszystkim u osób z zaburzeniami układu sercowo-naczyniowego. Dieta ketogeniczna efekty mogą zaskoczyć, gdyż opiera się ona głównie na spożywaniu tłuszczy.

Jaki jadłospis dominuje w diecie keto?

Otóż w diecie ketogenicznej najważniejszymi składnikami są wysokiej jakości tłuszcze. Zazwyczaj są to oleje (olej kokosowy, olej z awokado, oliwa z oliwek, olej sezamowy), tłuste mięso, ryby, orzechy, śmietana lub masło. Dopuszcza się też w posiłkach pojedyncze owoce i warzywa np. awokado, paprykę, grzyby, brokuł. Warto pamiętać o tym, że w diecie ketogenicznej nie ma miejsca na węglowodany i cukry. Jest to bardzo ważne, żeby produkty zawierające te składniki wykluczyć z jadłospisu.

Dieta ketogeniczna – wyniki

Ten rodzaj diety jest wyjątkowy, ponieważ paradoksalnie spożywanie tłuszczy sprawia, że w naszym organizmie dochodzi do redukcji tkanki tłuszczowej, co może wydawać się niemożliwe. Dieta ketogeniczna efekty są widoczne przede wszystkim wtedy, gdy restrykcyjnie przestrzegamy tego, co jemy. Dzięki diecie keto poprawimy swój wygląd, zrzucimy zbędne kilogramy, ale również poprawimy pracę całego organizmu w tym pracę serca lub nerek. Dieta ketogeniczna efekty widoczne są również w terapii osób z cukrzycą, padaczką, nowotworem mózgu lub zaburzeniami snu.