Do czego służą frezarki podologiczne?

Frezarki podologiczne stają się coraz bardziej popularnym narzędziem. Wynika to z większej świadomości społecznej. Pojawia się coraz więcej wykształconych specjalistów i specjalistek, które na co dzień używają właśnie tych frezarek. Do czego dokładnie one służą?

Piękne paznokcie

Frezarki do podologii są wykorzystywane głównie do tego, by dbać o paznokcie. Przy ich pomocy można wygładzić płytkę paznokcia oraz nadać jej kształt. Po nałożeniu innej końcówki na frezarkę można też paznokcie wypolerować i nadać im blask. W ten sposób można też pozbyć się brzydkich skórek. Frezarki do pedicure są niezbędne do tego, by przygotować stopy do zabiegu i odpowiednio o nie zadbać. By lakier dobrze trzymał się paznokci, muszą one być najpierw dobrze przygotowane. Do tego właśnie służą frezarki. Ich używanie w przypadku manicure jest obowiązkowe już od dawna, a u w przypadku pedicure zyskuje na popularności. Istnieją też urządzenia, które bez trudu umożliwią zakładanie różnych frezów – do dłoni i do stóp.

Usunięcie lakieru

Frezarki podologiczne są też używane do usuwania lakieru z paznokci. To właśnie one najlepiej radzą sobie z usunięciem lakieru hybrydowego. Oczywiście można się też pozbyć go przy pomocy acetonu i folii aluminiowej. Trzeba jednak zauważyć i podkreślić, że użycie frezarki do pedicure zmniejsza potrzebę korzystania z chemii. Dzięki temu paznokcie nie są też narażone na jej działanie. To szczególnie ważne, bo pozbycie się starego lakieru przy pomocy frezarki jest szybsze niż ściąganie hybryd z wykorzystaniem acetonu. Warto też wspomnieć, że można połączyć ze sobą dwa etapy pedicure i wykonać je równocześnie – pozbyć się lakieru, nadać kształt paznokciom i przygotować je do położenia nowej warstwy.

Gładkie pięty

Frezarki do podologii można też wykorzystać do zadbania o pięty. W tym celu nakłada się na nie większą końcówkę, która jest wyprofilowana tak, by dobrze przylegała do stopy. Frez pomaga w delikatny, ale stanowczy sposób zetrzeć twardy, zrogowaciały naskórek. To szybkie rozwiązanie, które bardzo szybko daje dobre efekty. Trzeba się jednak liczyć z tym, że jeśli pięty nie będą odpowiednio chronione i pielęgnowane, to naskórek ponownie zrobi się twardy i nieprzyjemny.