Jak serwisować aparaturę medyczną?

Obecnie na rynku jest bardzo wiele przedsiębiorstw, które świadczą usługi serwisu aparatury medycznej. Nie powinniśmy zapominać o tym, że jest to bardzo ważne aby wybrać odpowiednią firmę, w szczególności, gdy nasze urządzenia są na gwarancji. O czym więc pamiętać?

Aparatura medyczna ważna w każdej firmie

Niezależnie od tego czy prowadzimy szpital publiczny, czy też mamy prywatną klinikę, bardzo ważne w takich miejscach jest posiadanie sprawnej aparatury medycznej.

Oczywiście specjaliści, który potrafią obsłużyć takie urządzenia są również bardzo ważni, jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że jeśli aparatura medyczna nie będzie sprawna może bardzo szybko okazać się, iż nie mamy podstaw aby leczyć naszych pacjentów. Niezależnie od tego jakiego typu jest to diagnostyka, bez sprawnych urządzeń nic nie zrobimy. Dlatego bardzo ważny jest systematyczny serwis aparatury medycznej, o czym powinna pamiętać każda placówka. Na co zwrócić w tym przypadku uwagę?

Ważny serwis aparatury medycznej

Przede wszystkim nie powinniśmy zapominać o tym, że warto stworzyć sobie odpowiedni harmonogram, zgodnie z którym będziemy wykonywać przeglądy urządzeń.

Takie działanie z pewnością pozwoli nam wyeliminować pewne błędy, które mogą się pojawić podczas pracy takiej aparatury. Na pewno wiele z takich przeglądów jest regulowanych prawem, co oznacza, że muszą być przeprowadzone w określonych terminach. Nie powinniśmy również zapominać o wdrożeniu działań po przeglądach. Bardzo często specjaliści zalecają dodatkowy serwis. Gdzie można go wykonać?

Gwarancja bardzo ważna

Wiele nowych urządzeń posiada jeszcze gwarancję. Tym samym powinniśmy pamiętać o tym, że jeżeli przykładowo chcemy aby gwarancja była nadal aktualna w przypadku awarii maszyny lub urządzenia, powinniśmy wybierać jedynie serwisy, które są autoryzowane do naprawy aparatury.

Jest to bardzo ważne, ponieważ takie zapisy są często w kartach gwarancyjnych oraz pozostałych dokumentach, które otrzymujemy podczas zakupu. Wiele osób odpowiedzialnych za serwisy jednak nie zwraca na to zbyt dużej uwagi, co może w przyszłości okazać się bardzo kosztowne. Dlatego warto przeczytać na spokojnie wszystkie dokumenty i upewnić się, jakiego rodzaju serwis możemy wezwać.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.