Spódnice czy spodnie

obrazek-3-88

W perspektywie historycznej kobiety od całkiem niedawna noszą spodnie. Jednakże popularność spodni jest tak ogromna, że niektóre z kobiet nie mają w swojej szafie ani jednej spódnicy. Czy to dobrze? Czy kobieta powinna rezygnować ze spódnic całkowicie?

Wygoda przede wszystkim.

Spodnie zyskały tak ogromną przewagę nad spódnicami przede wszystkim ze względu na wygodę. Noszenie spodni jest znacznie wygodniejsze, niż noszenie spódnic, ponieważ spodnie chronią lepiej przed różnymi warunkami atmosferycznymi i lepiej sprawdzają się w terenie. Noszenie spodni nie grozi także jakimiś wpadkami, na przykład podwinięciem spódnicy i odsłonięciem bielizny albo “oczkiem” w rajstopach.

Spódnice czy spodnie?

Nie jest łatwo odpowiedzieć na pytanie co jest lepsze: spódnice czy spodnie, ponieważ zależy to od sytuacji, a także osobistych preferencji kobiety. Oczywiście, są sytuacje w których to spódnice wypadają lepiej albo są bardziej eleganckie, jak na przykład chrzciny czy rozmowa kwalifikacyjna o pracę. Z kolei w przypadku wycieczki górskiej zdecydowanie lepiej postawić na spodnie, które nie będą utrudniać wędrówki.

Mała czarna.

Nie każda kobieta musi uwielbiać spódnice, ale nie da się ukryć, że w życiu każdej pani wystąpią okazje, kiedy spódnice albo sukienki będą wręcz konieczne. Bale, wesela, niektóre wydarzenia kulturalne to idealna okazja, żeby odsłonić nogi i ubrać spódnice. Oczywiście i w takich miejscach można spotkać kobiety, które stawiają na sprawdzone rozwiązania jakimi są spodnie, ale być może to tylko kwestia przyzwyczajenia.

Spódnica czy sukienka pięknie podkreśla walory kobiet, w wielu przypadkach ma także wymiar praktyczny – na przykład podczas wakacji, gdy upał daje się we znaki, to przewiewne sukienki i spódnice sprawdzą się idealnie. W szafie każdej kobiety powinno się znaleźć przynajmniej kilka sztuk tego typu ubrań, ponieważ spodnie nie zawsze okazują się najlepszym wyborem. Na pewno każda z pań znajdzie coś właściwego dla siebie, ponieważ wybór jest naprawdę spory, począwszy od spódnic materiałowych po dżinsowe, od krótkich miniówek po spódnice do samej ziemi – wszystko zależy od potrzeb i osobistych preferencji kobiety, ale nie warto odmawiać sobie tej przyjemności.

Artykuł przygotowany we współpracy z firmą Salko – producentem odzieży damskiej