Dlaczego warto pójść do ortodonty?

Leczenie u ortodonty – Poznań

Wszelkie anomalie związane ze zgryzem nie są już dziś żadnym problemem. Ortodonta Poznań to miejsce, które oferuje usługi korygowania takich nieprawidłowości. Dlaczego warto zdecydować się na wizytę w renomowanym gabinecie?

Wady zgryzu – przyczyny

Mówiąc o nieprawidłowościach, które leczone są u ortodonty, mamy na myśli wady zgryzu, ale także anomalie zębowe i wady w obszarze twarzowo-szczękowym. Najczęściej wymienia się tu tyłozgryz, przodozgryz, zgryz otwarty, krzyżowy i stłoczenia. Ich przyczyną bywają złe nawyki z czasów dzieciństwa – chodzi tu o długie używanie smoczka, ssanie kciuka, karmienie butelką lub układanie niemowlęcia do spania w złej pozycji. Poza tym wady zgryzu powodowane mogą być także innymi schorzeniami (przerost migdałka), niewłaściwym leczeniem stomatologicznym, zaniedbaniem stanu jamy ustnej, złym ukształtowaniem uzębienia, a także dziedziczeniem. Na szczęście ortodonta dziecięcy Poznań pozwala na szybkie wykrycie i wczesne rozpoczęcie leczenia u małych pacjentów.

Dlaczego wad zgryzu nie można bagatelizować?

Anomalie zgryzu to nie tylko kwestia estetyki. Aparaty ortodontyczne Poznań są szansą na piękny uśmiech i ogólną poprawę wyglądu pacjenta, ale przede wszystkim bardzo przyczyniają się do podniesienia pewności siebie i lepszego samopoczucia psychicznego. Warto pamiętać, że nieprawidłowości budowy ustnej ustnej mogą powodować zaburzenia oddychania, kłopoty z jedzeniem oraz wady wymowy. Skuteczne leczenie, jakie zapewnia ortodonta Poznań, pozwala wyeliminować rozmaite nieprawidłowości będące następstwami wad zgryzu. Chodzi tu o przede wszystkim o próchnicę i inne choroby związane z zębami i błoną śluzową jamy ustnej.

Leczenie u ortodonty – Poznań

Na terenie Poznania działa renomowany gabinet, w którym zatrudnieni są wykwalifikowani specjaliści. Dzięki ich wiedzy każdy pacjent ma możliwość uzyskania profesjonalnej pomocy w zakresie korekcji istniejących wad zgryzu. Na podstawie dokładnych oględzin i analiz ortodonta przygotowuje plan terapii i dobiera odpowiedni aparat. Dorosłym proponowane są modele stałe lub specjalne przezroczyste nakładki. Warto pamiętać, że wady zgryzu leczone są także u młodszych pacjentów. Ortodonta dziecięcy Poznań przyjmuje osoby, które wciąż posiadają mleczne uzębienie. W takim wypadku forma korygowania wady jest zazwyczaj inna. Pacjentom przed ukończeniem 12 lat oferuje się wersje ruchome. Aparaty ortodontyczne Poznań zawsze dobierane są z największą starannością. Czas trwania leczenia zależny jest od typu nieprawidłowości, a także od podejścia pacjenta (systematyczność zakładania aparatu, stosowanie się do wskazówek lekarza).