Frezarka podologiczna – obowiązkowe wyposażenie gabinetu kosmetycznego

frezarka-podologiczna-1

Gabinet kosmetyczny, jeśli ma oferować szeroki zakres usług z zakresu dbania o zdrowie i urodę, powinien dysponować profesjonalnym sprzętem do leczenia i pielęgnacji. Jeśli w ofercie ma znaleźć się pedicure, w gabinecie nie powinno zabraknąć wysokiej klasy frezarki podologicznej.

Czym jest podologia?

Pdologia to gałąź medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób stóp i stawu skokowo-goleniowego. Podolog dysponuje fachową wiedzą z wielu dziedzin, takich jak ortopedia, chirurgia, dermatologia, a nawet diabetologia, dzięki czemu oferuje kompleksową terapię dolegliwości związanych ze stopami.
Usługi podologiczne świadczą także dobrze wyposażone gabinety kosmetyczne. Jeśli kosmetyczka posiada wiedzę i doświadczenie z zakresu podologii, a także ma do dyspozycji takie sprzęty jak frezarka podologiczna, z powodzeniem poradzi sobie z leczeniem odcisków, modzeli czy zgrubiałej skóry na piętach.

Zabiegi podologiczne w gabinecie kosmetycznym

Gabinety kosmetyczne coraz częściej włączają w swoją ofertę zabiegi podologiczne związane z dolegliwościami dermatologicznymi stóp. Kosmetyczka nie tylko potrafi postawić diagnozę i usunąć bolesne zmiany, takie jak odciski, zgrubienia, modzele czy łuszcząca się skóra, ale także doradzić, jak prawidłowo pielęgnować stopy, żeby uniknąć problemów w przyszłości.
Żeby móc świadczyć usługi z zakresu podologii, gabinet musi jednak dysponować odpowiednim sprzętem. Jednym z podstawowych urządzeń, bez których nie obejdzie się większość interwencji podologicznych, jest frezarka – specjalistyczny sprzęt ułatwiający usunięcie zmian skórnych, zwłaszcza zgrubień. Jest niezbędna, jeśli leczenie dolegliwości ma przebiegać fachowo, a klienci mają być zadowoleni z usług gabinetu kosmetycznego.

Na co zwracać uwagę, kupując frezarkę podologiczną?

Na rynku dostępnych jest szeroki wybór frezarek do gabinetów podologicznych i kosmetycznych. Wybierając sprzęt do użytku w gabinecie, należy postawić na wysoką jakość – warto pamiętać, że aparatura będzie w ciągłym użytku, więc powinna być trwała i skuteczna.
Frezarka podologiczna w gabinecie kosmetycznym musi być wyposażona w wysokiej jakości frezy, które bezboleśnie usuną zgrubienia ze skóry stóp. Dobrze, żeby frezarka pracowała cicho i nie powodowała nieprzyjemnym dźwiękiem dyskomfortu klienta gabinetu. Powinna także umożliwiać łatwą wymianę filtrów, które przy ciągłym użytku mogą po jakimś czasie stracić swoje właściwości. Kupując frezarkę podologiczną, można też zwrócić uwagę na koszty eksploatacji oraz wygodę użytkowania – upewnić się, że narzędzie dobrze leży w ręce i umożliwi profesjonalne wykonywanie zabiegów.

Artykuł powstał we współpracy z firmąBeauty System