Jak pozbyć się tkanki tłuszczowej – lipoliza, czy liposukcja?

Nadwaga i otyłość to plaga XXI wieku na całym świecie. Problem ten dotyka coraz większej ilości Polaków i to już w najmłodszym wieku. Jednocześnie tempo życia nie pozwala nam na utrzymanie zróżnicowanej diety oraz ćwiczenia fizyczne. Dlatego poszukujemy innych metod na pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej. Jakich? Sprawdźmy to!

Liposukcja

Liposukcja inaczej nazywana jest odsysaniem tłuszczu. Zapewnia natychmiastowe pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej oraz modelowanie ciała. Wykonywana jest za pomocą metalowych kaniul. Lekarz wykonuje małe nacięcia skóry, gdzie umieszcza się rurki, za pomocą których rozbija się i usuwa (zasysa) komórki tłuszczowe. Cały zabieg trwa od jednej do dwóch godzin. Wykonuje się go zarówno w znieczuleniu miejscowym, przewodowym jak i ogólnym, o czym decyduje lekarz prowadzący. Rekonwalescencja trwa od pięciu do siedmiu dni, a efekty są widoczne mniej więcej trzech do czterech tygodni. Wynika to z powstałego po zabiegu obrzęku.

Warto podkreślić, iż blizny po wykonywanym nacięciu są praktycznie niewidoczne.

Lipoliza

Alternatywą do bardzo inwazyjnego i niebezpiecznego zabiegu, jakim jest liposukcja, jest lipoliza. Jej efekty są podobne, jednak osiąga się je przy pomocy bardziej bezpiecznych metod. W zabiegu lipolizy także pozbywa się niechcianych komórek tłuszczowych poprzez rozbicie ich i następnie wydalenie z organizmu. Osiąga się to jednak w inny, bezinwazyjny sposób. W zależności od tego, jaki rodzaj wybierzemy, Urządzenia do lipolizy mogą zamrozić, potraktować laserem diodowym, uderzyć ultradźwiękami niechciane komórki tłuszczowe. Można także wykonać lipolizę iniekcyjną, która polega na ostrzykiwaniu konkretnych miejsc specjalnymi substancjami. Doprowadza się w ten sposób do kontrolowanego stanu zapalnego, powodującego rozpuszczenie się tłuszczu. Efekty lipolizy widać po kilku tygodniach, gdy cały proces wydalania komórek tłuszczowych z organizmu się zakończy. Użycie przedstawionych powyżej urządzeń do lipolizy powoduje, iż każdy z jej rodzajów jest bezpieczny i bezinwazyjny.

Jak widać, istnieją różnego rodzaju sposoby na wymodelowanie sylwetki. Jednak niezależnie od tego, na jaki z nich się zdecydujemy, nie wolno nam zapominać o odpowiedniej diecie oraz ćwiczeniach fizycznych, gdyż tylko wtedy możemy osiągnąć idealną sylwetkę.