Korony ceramiczne najlepszym sposobem na uzupełnienie braków

Korony ceramiczne

Polacy zwracają coraz większą uwagę na to, jak wygląda ich uśmiech. Przekłada się to również na chęć uzupełniania braków w uzębieniu, co umożliwiają korony porcelanowe w przypadku pojedynczych ubytków. W przypadku braku kilku zębów rekomendowanym rozwiązaniem może być most lub też dużo tańsza proteza, po którą sięgają najczęściej osoby starsze. Czym są korony Chorzów zaprasza do skorzystania z nowoczesnych rozwiązań w zakresie stomatologii.

Dlaczego warto wybrać korony ceramiczne?


Przy braku pojedynczych zębów pacjentom najczęściej rekomenduje się kilka rozwiązań, dostosowanych do ich możliwości finansowych. Z pewnością najtańszym rozwiązaniem jest uzupełnienie brakującego zęba czy kilku zębów obok siebie przy wykorzystaniu protezy. Proteza nie zawsze jest dobrze dopasowana, co z kolei może prowadzić do powstawania bolesnych aft i różnego rodzaju odparzeń. Rozwiązaniem dużo droższym od korony porcelanowej jest wstawienie implantu. W tym przypadku konieczne jest wykonanie metalowego wkładu, który wkręca się w kość w szczęce. Dopiero po kilku miesiącach, jakie muszą upłynąć, aby organizm zaakceptował ciało obce, można na wkładzie umieścić koronę ceramiczną. Jeśli jednak pacjent posiada zęby, które sąsiadują z ubytkiem, wówczas stomatolog bardzo często rekomenduje wstawienie korony Chorzów oferuje je w bardzo przystępnej cenie. W przeciwieństwie do implantów, ryzyko odrzucenia wstawionej elementu jest minimalne, ale jednocześnie wymagane jest dodatkowe przeleczenie zęba kanałowo.

Jak się zakłada korony ceramiczne?


Korona ceramiczna, a dokładniej korona z tlenku cyrkonu, robiona jest przez bardzo precyzyjne narzędzia, a jej dodatkowym atutem jest możliwość korygowania kształtu czy koloru zębów u pacjenta. Korony takie mogą być koronami pełnoceramicznymi, które przez część pacjentów są uznawane jednak za nieco mniej trwałe, mogą być również koronami na podbudowie metalowej. Korony, w których wykorzystuje się metal, są natomiast rekomendowane w przypadku wzmocnienia lub uzupełnienia braku zębów trzonowych. Korony mogą być zakładane także na zęby bardzo zniszczone, aby zmienić ich kształt czy aby je wzmocnić. W tym przypadku również konieczne jest leczenie kanałowe, dodatkowo ząb jest mocno spiłowywany.

Korony pełnoceramiczne odbijają światło dokładnie tak, jak naturalne zęby, dlatego częściej się je rekomenduje w przypadku konieczności naprawienia ubytków z przodu zgryzu. Ich dodatkowym atutem jest fakt, że tlenek cynku znacznie rzadziej powoduje reakcje alergiczne niż metalowa podbudowa.