Kremy przeciwzmarszczkowe – na co zwrócić uwagę?

usuwanie-zmarszczek-2

Proces starzenia się skóry twarzy można nieco spowolnić stosując kremy przeciwzmarszczkowe. Regularne ich stosowanie pozwala wygładzić skórę, poprawić jej nawilżenie i elastyczność. To z kolei przyczynia się do usuwania zmarszczek lub zmniejszenia ich widoczności.

Objawy starzenia się skóry

Pierwszym objawem starzenia się skóry jest jej suchość, a brak odpowiedniego nawilżenia skutkuje utratą elastyczności i pojawianiu się zmarszczek wokół ust i oczu. Z czasem skóra staje się coraz cieńsza, warstwa rogowa coraz grubsza a skóra coraz bardziej szorstka. Włókna elastynowo – kolagenowe ulegają degradacji, a następnie zanikowi pogłębiając suchość skóry i powodując powstanie głębokich zmarszczek.

Z wiekiem usuwanie zmarszczek jest więc coraz trudniejsze, zwłaszcza jeśli nie będzie się skóry odpowiednio pielęgnowało. Dobre kremy mogą wiele zdziałać i w znacznym stopniu usunąć zmarszczki. Warto jednak zachować zdrowy rozsądek w ich stosowaniu.

Wybór odpowiedniego kremu

Bardzo istotne jest aby kremy przeciwzmarszczkowe dostosować do rodzaju posiadanej cery oraz wieku. Kremy polecane dla kobiet po 50-tce mają zupełnie inny skład niż te dla kobiet po 30-tce. Cera w rożnym wieku potrzebuje innej pielęgnacji i dostarczania innych składników, których wraz z upływem czasu coraz więcej brakuje.

Z wiekiem skóra twarzy staje się coraz bardziej wymagająca, a usuwanie zmarszczek musi odbywać się wielowarstwowo, dbając o wszystkie warstwy skóry, zapewniając jej właściwe nawilżenie i odżywienie.

Kremy przeciwzmarszczkowe – skład sprzyjający usuwaniu zmarszczek

Na rynku dostępne są kremy, mające na celu usuwanie zmarszczek,
polecane dla cery w różnym wieku – po 30-tce, po 40-tce oraz po 50-tce czy 60-tce.

Kremy po 30-te powinny być bogate w:
– związki neutralizujące wolne rodniki – witaminy A, C, E;
– składniki przywracające równowagę wodno-lipidowa – gliceryna, kwas hialuronowy, glicerol;
– koenzym Q10 i retinol;
– filtry UV.

Kremy po 40-tce uzupełnione o:
– proteiny i peptydy zwiększające napięcie skóry i pobudzając produkcję włókien kolagenowych.

Kremy po 50-tce i 60-tce wzbogacone o:
– fitohormony – uzupełniające niedobór estrogenów w skórze;
– kwas hialuronowy;
– proteiny sojowe.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki