Masaż dla przyszłej mamy

obrazek-2-51

Z myślą o kobietach w ciąży powstał odpowiadający ich potrzebom- masaż relaksacyjny. Ma on za zadanie zmniejszyć obciążenie i dolegliwości bólowe o obrębie odcinka lędźwiowo- krzyżowego, a także barków i szyi. Sam zaś masaż wykorzystuje delikatne, rozluźniające uciskanie, które jest bezpieczne zarówno dla przyszłej mamy, jak i jej dziecka.

Sposób przeprowadzenia

Aby mieć pełną gwarancję bezpieczeństwa, warto wybrać salon, który w swojej ofercie posiada masaż relaksacyjny dedykowany kobietom w ciąży. Aby jego efekty były widoczne, trzeba korzystać niego dość regularnie.Sam zaś masaż wykonywany jest w bezpiecznej, a przy tym komfortowych dla kobiety pozycjach- na boku, siedzącej lub półsiedzącej. Podczas masażu uciska się określone, przeciążone mięśnie. Wykonywane ruchy są spokojne, precyzyjne i rytmiczne. Pozwala to wywołać odprężenie nie tylko w obrębie ciała, ale także- psychiki przyszłej mamy. Dobry masaż często kończy się nawet krótką drzemką na leżance. Delikatne muzyka i przyjemnie pachnące olejki do masażu budują dodatkową atmosferę relaksu.

Potwierdzona skuteczność

Odpowiednio przeprowadzony masaż relaksacyjny dla przyszłej mamy wspiera zdrowy sen, przywraca prawidłowe ciśnienie i krążenie krwi, obniża stres związany ze zbliżającym się porodem. Zmniejsza też napięcie mięśni pleców i karku, zapobiega rozstępom, poprawiając przy tym ogólną kondycję skóry. Staje się ona bowiem znacznie bardziej odporna na rozciąganie i dotleniona, co znacznie przyspiesza jej procesy regeneracyjne.

W domowym zaciszu

Mniej skomplikowanym masażem relaksacyjnym w obrębie piersi, brzucha oraz ud, może się zająć sama ciężarna. Warto go połączyć z odpoczynkiem na kanapie lub relaksującą kąpielą.

Samodzielny masaż można wpleść w dotychczasowy rytuał pielęgnacyjny, tym samym go urozmaicając.

Masażem powinny być przy tym objęte miejsca, do których kobieta ma łatwy dostęp, bez potrzeby przyjmowanie niewygodnej pozycji ciała.Tego rodzaju domowe zabiegi pozwolą zmniejszyć powstałe wciągu dnia obrzęki nóg oraz spowolnić powstawanie rozstępów. Systematyczne wykonywanie samodzielnego masażu pobudzi pracę włókien kolagenowych do regeneracji, przez co skóra zyska zdrowy wygląd i blask. Niezwykle istotne jest, aby ciało masować kolistymi ruchami, zaczynając od dołu i kierując się ku górnym partiom ciała. Natomiast intensywność masażu powinna być dostosowana do masowanego miejsca.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Medica SPA