Gdzie może zostać wykonana liposukcja laserowa?

liposukcja laserowa

Liposukcja laserowa, inaczej lipoliza, to metoda służąca usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej ciała. Dzieje się to poprzez selektywne działanie promieniowania laserowego na komórki tłuszczowe.

Liposukcja laserowa Katowice

Taki zabieg daje świetne efekty, jeśli chodzi o modelowanie sylwetki, bo w szybki i prosty sposób pozwala na pozbycie się niechcianych centymetrów, czy też brzydko zwisającego tłuszczu. Szczególnie w tych miejscach, gdzie nie jest łatwo pozbyć się ich dietą albo ćwiczeniami fizycznymi. Liposukcja Katowice jest więc mało inwazyjną, a zarazem bezpieczną metodą upiększania ciała (zarówno kobiecego, jak i męskiego). Co więcej, pomaga ona w poprawie jędrności skóry, zwalcza cellulit (czyli defekt kosmetyczny, który pojawia się nawet u szczupłych pań). Wiązki promieniowania laserowego w widoczny sposób poprawiają stan luźnej, obwisłej i nierównej skóry i sprawiają, że jest ona bardziej jędrna, a także gładka. Bardzo dużą zaletą liposukcji laserowej jest jej mała inwazyjność, co sprawia, że staje się ona dostępna także dla osób bojących się poważniejszych interwencji chirurgicznych. Lipoliza nie wymaga znieczulenia ogólnego ani też hospitalizacji. Po przeprowadzonym zabiegu już nawet po dwóch dniach można spokojnie powrócić do normalnego, codziennego stylu życia.

Ważne informacje

Liposukcja laserowa Katowice pozwala pozbyć się tkanki tłuszczowej (opornej na ćwiczenia i diety), z miejsc takich jak: kolana, zewnętrzne i wewnętrzne części ud, pośladki, plecy, talia i biodra, brzuch, klatka piersiowa (u mężczyzn – ginekomastia), ramiona, szyja i twarz (tzw, drugi podbródek). Typowy zabieg lipolizy trwa od 30 do 60 minut. U większości osób już jeden zabieg pozwala uzyskać oczekiwane efekty kliniczne. Jednak kiedy pacjent w pewnych szczególnych obszarach chce coś poprawić, to można wykonać u niego kolejny zabieg -uzupełniający. Warto wiedzieć o tym, że zabiegi laserowej liposukcji skutecznie zwalczają cellulit, a zarazem mogą być wykonane w tych wszystkich miejscach, które są niedostępne dla tradycyjnej liposukcji.
Będą to przede wszystkim twarz, szyja, plecy i kolana. Tutaj klasyczna liposukcja może być w ogóle nie możliwa albo wykonana tylko w ograniczonym zakresie, natomiast lipoliza może być niezwykle precyzyjna. Ostatnią ważną rzeczą jest to, że liposukcja Katowice nie jest bolesna, ponieważ wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Pacjent, który się jej poddaje może odczuwać jedynie lekki dyskomfort i na przykład mieć wrażenie rozciągania skóry czy odczuwać lekkie kłucie.