Niechirurgiczny lifting twarzy – nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

niechirurgiczny-lifting-twarzy-1

O jędrnej, lśniącej i idealnie gładkiej skórze twarzy marzy chyba każdy człowiek. O ile domowe zabiegi pielęgnacyjne są w stanie zdziałać wiele z jej strukturą, tak nie poradzą sobie z ujędrnieniem naskórka. To zadanie wymaga wytoczenia cięższych dzieł. Nalezą do nich zabiegi niechirurgicznego liftingu twarzy.

Różne rodzaje zabiegów

Zabieg zabiegowi nierówny. Obecnie lifting twarzy wykonuje się najczęściej przy pomocy trzech urządzeń: Scarlet RF, Ulthera i Thermage. Wszystkie metody mają podobne działanie – wygładzają naskórek, zamykają pory i poprawiają owal twarzy. Na którą z nich warto się zatem zdecydować?

Aparat Scarlet to idealny wybór dla osób zmagających się z trądzikiem. Nie dość, że pozwala on na niechirurgiczny lifting twarzy, to dodatkowo zmniejsza widoczność wszelkich niedoskonałości i wspomaga leczenie zmian skórnych. Thermage to z kolei propozycja dla osób narzekających na zmarszczki na czole.

Wybór dobrego gabinetu

Wybór właściwego zabiegu to podstawa, ale równie ważny okazuje się wybór samego gabinetu medycyny estetycznej. Po czym można więc poznać, że poradzi sobie on z przeprowadzeniem niechirurgicznego liftingu twarzy? Jak ocenić jego kompetencje?

Wyposażenie gabinetu ma ogromne znaczenie. Im lepszym sprzętem będzie on dysponować, tym lepiej zajmie się wyglądem swojego pacjenta. Na przebieg zabiegu największy wpływ ma jednak sam lekarz medycyny estetycznej. Duże doświadczenie pozwoli mu wykonać pracę szybko i bezpiecznie.

Odpowiednie przygotowanie do zabiegu

Mimo iż nie ma wielu przeciwwskazań do przeprowadzania nieinwazyjnego liftingu twarzy, lepiej nie decydować się na ten zabieg tuż przed wielkim wyjściem. Nawet typowo kosmetyczna kuracja w pewnym stopniu ingeruje w naskórek.

Tuż po zabiegu może pojawić się delikatna opuchlizna czy nawet większe zaczerwienienia. Niektórzy pacjenci uskarżają się również na lekkie uczucie dyskomfortu czy minimalny ból. Trzeba liczyć się więc z możliwymi efektami ubocznymi, które jednak bardzo szybko mijają.

Dalsza pielęgnacja

Nawet najlepiej wykonany niechirurgiczny lifting twarzy nie gwarantuje trwałych efektów. Zazwyczaj mijają one już po paru miesiącach i wtedy należy albo się z nimi pogodzić, albo ponownie skorzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej.

Codzienna pielęgnacja ma równie spory wpływ na ogólny wygląd skóry. Chcąc zawsze świetnie się prezentować, nie wolno bezgranicznie wierzyć w cudowną moc zabiegów kosmetycznych. Liczą się również te wykonywane w domowym zaciszu. Regularna pielęgnacja to podstawa.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z kliniki Dermoklinika