Pielęgnacja dłoni i stóp zimą

snow-933283_1280

W czasie zimy, kiedy na zewnątrz panuje mróz, wilgoć i silny wiatr, dłonie stają się szybko spierzchnięte i wysuszone. Pozbawione powietrza stopy, które cały dzień spędzają w butach nieprzepuszczających powietrza, także wymagają specjalnej pielęgnacji. W jaki sposób zadbać o te partie ciała zimową porą?

Kosmetyki, ale również dobre nawyki

Przede wszystkim należy się wyposażyć w kosmetyki do dłoni i stóp na zimę. Będą one raczej tłuste niż typowo nawilżające i lekkie. Dzięki swemu składowi koją skórę. Należy także nabrać dobrego nawyku codziennego nakładania rękawiczek w drodze do pracy, czy przy innej okazji, kiedy przebywamy na zewnątrz. Stopy zaś chronimy bawełnianą skarpetą. Nie zakładamy butów na gołą skórę. W przeciwnym razie grożą jej otarcia i nieprzyjemny zapach.

Codziennie wieczorem warto urządzić kąpiel dla dłoni stóp w niezbyt gorącej wodzie. Można użyć do tego celu wody z dodatkiem naturalnych olejków. Takie kosmetyki do dłoni i stóp są tanie, ponieważ oleje są niezwykle wydajne. Po kąpieli delikatnie osusza się te partie ciała i nakłada krem odżywczy.

Jakich kosmetyków do dłoni i stóp nie może zabraknąć w łazience?

Oprócz kremu, przyda się także maska odżywcza. Nakłada się ją nieco grubszą warstwą niż krem i odczekuje do wchłonięcia. Resztki wmasowuje się w dłonie i stopy lub zmywa. Można także po prostu nałożyć maskę na noc oraz rękawiczki i skarpetki.

Warto używać także peelingu, który usunie martwy naskórek. Jeżeli nie jest to kosmetyk do dłoni i stóp z drogerii, można posłużyć się peelingiem wykonanym z domowych składników. Przykładem może być peeling z kawy lub złuszczanie enzymatyczne, wykonane dzięki plasterkom z kiwi lub ananasa. Zawierają one enzymy, które rozpuszczają zrogowaciałą warstwę naskórka.

Dwie maski domowe

W sytuacji, kiedy stopy i dłonie są w bardzo złym stanie, ratunek mogą przynieść dwie proste domowe maski. Jedna z nich jest mieszaniną twarożku i żółtka jaja. Zawiera wiele witamin i mikroelementów, które wnikają w skórę, doskonale ją odżywiając i czyniąc napiętą oraz zdrową.

Inna maska to starte jabłko, zmieszane z odrobiną miodu. Miód ma właściwości kojące, zaś jabłko zawiera kwasy owocowe i odmładzającą witaminę C. Takie kosmetyki do dłoni i stóp kosztują grosze. Można także pomyśleć nad własnymi kombinacjami składników, z produktów, które zawierają witaminy.

Pielęgnacyjne kosmetyki do dłoni i stóp znajdziesz na kosmetykizameryki.pl