Specyfika zabiegu zamykania naczynek

Zabieg zamykania naczynek najczęściej realizowany jest w przypadku ich pękania oraz nadmiernego rozszerzania się. Warto zapoznać się z większą ilością informacji na jego temat.

Dlaczego naczynka pękają?

W obecnych czasach wiele osób zmaga się z problemem pękających naczynek, które są nadmiernie rozszerzone. Dotyczy to przede wszystkim osób z cerą naczynkową, która charakteryzuje się wyjątkowo wysokim poziomem wrażliwości. W celu zapobiegania rozszerzaniu się naczynek warto stosować odpowiednią pielęgnację skóry, jednak nie zawsze jest ona skuteczna. Rozszerzanie naczynek krwionośnych związane jest także z występowaniem pewnych czynników ryzyka. Wśród nich można wskazać między innymi wykonywanie pracy stojącej, stosowanie nieodpowiedniej diety, a także narażenie się na działanie czynników drażniących, takich jak na przykład promieniowanie słoneczne lub gwałtowne zmiany temperatur. Rozszerzanie się naczynek może również występować w przebiegu różnych schorzeń, między innymi cukrzycy.

Środki ostrożności

Zamykanie naczynek katowice to zabieg, który wiąże się z koniecznością zachowania pewnych środków ostrożności. Dlatego warto zapoznać się z przeciwwskazaniami co do jego wykonywania. Przede wszystkim wykonanie zabiegu powinny skonsultować z lekarzem wszystkie osoby, które zmagają się ze schorzeniami związanymi z funkcjonowaniem układu sercowo-naczyniowego, tarczycy oraz skóry. Przeciwwskazaniem do zabiegu są różnego rodzaju stany zapalne skóry, a także zakażenia organizmu. Oprócz tego z zabiegów zamykania naczynek powinny zrezygnować kobiety, które są w ciąży, a także osoby z nadmierną opalenizną.

Zamykanie naczynek światłem

Zamykanie naczynek Katowice może być realizowane z zastosowaniem dość zróżnicowanych metod. Wśród nich można wskazać przede wszystkim zamykanie naczynek światłem, czyli metodę IPL. Jest ona nieco podobna do działania lasera, jednak w przypadku obu tych zabiegów występują znaczące różnice. Metoda IPL realizowana jest z zastosowaniem wiązki światła, a nie wiązki lasera. Podniesienie temperatury krwi w tym przypadku wiąże się z procesem koagulacji oraz zamknięciem ściany naczynia krwionośnego. Zabieg tego rodzaju nie jest bolesny, jednak może się wiązać z występowaniem zaczerwienienia, które powinno ustąpić samoistnie.