Do czego służą frezarki podologiczne?

Frezarka to narzędzie pracy każdego podologa. A więc specjalisty, który diagnozuje, a później leczy różne zmiany skórne lub płytkę paznokciową. Frezarki podologiczne są niezbędnym urządzeniem ułatwiającym wykonywanie bardziej precyzyjnych zabiegów. Dlatego wyposażone są w nie wszystkie gabinety kosmetyczne.

Podologia – definicja

Nazwa tej dziedziny medycyny pochodzi od połączenia dwóch greckich słów. Chodzi o podos i logos. Pierwsze oznacza stopę, a drugie naukę. Kiedy już się o tym dowiemy, to podologia nie będzie trudnym i obcym wyrazem.

Nauka ta bada tkanki lub narządy, z których zbudowane są nasze kończyny dolne – w szczególności stopy. Jej najważniejszym zadaniem jest jednak w następnej kolejności leczenie wszelkich chorób – także schorzeń związanych ze stawem skokowo-goleniowym.

Frezarki do podologii – ogólne informacje

Frezarki podologiczne lub inaczej mówiąc frezarki do pedicure to urządzenia, których zaletą jest wszechstronność. Dzięki nim można zdecydowanie szybciej i dokładniej zająć się danym, zmienionym obszarem skóry. W trakcie pracy z takim narzędziem, każdy podolog musi zwrócić uwagę na obroty i zastosowane elementy, a więc frezy (np. kamienne nadają się do obróbki skórki, a diamentowe bardziej do kształtowaniu płytki paznokci).

Większość frezarek to produkty medyczne klasy 2a. Spełniają one wiele rygorystycznych norm i różnych obostrzeń Unii Europejskiej. To bardzo ważne, gdyż tylko wtedy mogą zapewnić pełne bezpieczeństwo w pracy z pacjentami i jednocześnie wysoką jakość trwałych podzespołów (np. silnika oraz turbiny).

Wybór odpowiednich frezarek podologicznych

Aby nie wymieniać ciągle sprzętu na nowy, musi on służyć na długie lata. Frezarki do podologii są tak zbudowane, że nie ma mowy o częstych awariach. Podolog, który chce ich używać, powinien jednak wiedzieć, czym się kierować przy zakupie.

Najważniejszy jest zakres obrotów. Im jest większy tym lepiej, ale tylko w rękach bardziej doświadczonych specjalistów. Ci początkujący, by nie wyrządzić krzywdy leczonej osobie, mogą skorzystać z urządzenia pracującego z prędkością 25 000 obrotów na minutę.

Nie bez znaczenia jest także wielkość i waga. Dobrze, jeśli frezarka będzie mieć lekką i poręczną rączkę. Wtedy sprawdzi się w gabinecie, eliminując nadmierne obciążenie nadgarstka. Również należy zainwestować w sprzęt, który dodatkowo nie doprowadzi do lekkiego uszkodzenia narządu słuchu pacjentów. Jeżeli frezarki do pedicure działają w miarę cicho zapewnią też pełny komfort.