Trudności z zajściem w ciążę to nie wyrok

n-prenatal-a-20180130-Copy

Pary, które pomimo usilnych starań, nie mogą zajść w ciążę przeżywają często silne frustracje związane z tym faktem. Nie należy się temu dziwić – rodzicielstwo to jedno z większych marzeń, czasami nawet największe, wielu osób. Z rozwiązaniem problemu przychodzi klinika prenatalna Katowice. Klinika niepłodności to miejsce gdzie przeprowadza się diagnostykę i leczenie bezpłodności.

Diagnozowanie niepłodności w klinice prenatalnej Katowice

W leczeniu bezpłodności niezmiernie ważną rolę pełni diagnostyka. Pozwala określić na czym polega trudność z zapłodnieniem. Bada możliwości rozrodcze obu partnerów, zajmuje się też kwestiami endokrynologicznymi, ponieważ zdarza się, że to nierównowaga hormonalna jest przyczyną niemożności zajścia w ciążę.

W klinice niepłodności stosuje się różne metody diagnostyczne:

– kolposkopię, czyli zabieg polegający na obejrzeniu dolnego układu rozrodczego partnerki. Za pomocą urządzenia optycznego w klinice niepłodności bada się stan szyjki macicy, pochwy i sromu. Procedura jest bezinwazyjna, przeprowadza się ją na fotelu ginekologicznym.
– ocena rezerwy jajnikowej pozwala określić ilość pęcherzyków w jajnikach (każda kobieta rodzi się z określoną ich ilością, która maleje w ciągu życia i kolejnych cykli menstruacyjnych) oraz ich stan.
– badanie nasienia – pozwala określić męską płodność.
– histeroskopia to endoskopowe badanie. W wersji diagnostycznej klinika prenatalna Katowice umożliwia lekarzowi przeprowadzającemu procedurę obejrzenie jamy macicy. Histeroskopia zabiegowa służy bezpośrednio leczeniu niepłodności – można w jej trakcie usunąć stany chorobowe i pobrać próbki do badania histopatologicznego. Ponadto klinika niepłodności dysponuje takimi metodami diagnostycznymi, jak: biopsja endometrium, laparoskopia ginekologiczna, czy badania endokrynologiczne. Odpowiedni zakres badań określa lekarz prowadzący po zebraniu wywiadu.

Leczenie bezpłodności

Terapia bezpłodności obejmuje trzy rodzaje zabiegów. Najprostszym i najmniej inwazyjnym jest inseminacja, która polega na wprowadzeniu do jamy macicy nasienia, które zostało pobrane od mężczyzny. Ten zabieg leczenia niepłodności może być przeprowadzony przy wykorzystaniu spermy partnera lub dawcy (w przypadku, gdy nasienie partnera nie spełnia kryteriów – ilość, ruchliwość i morfologia plemników). Zapłodnienie in vivo – czyli w ciele kobiety to kolejna metoda. Zapłodnienie zostaje przeprowadzone wewnątrz ciała kobiety. Natomiast technologia in vitro obejmuje zapłodnienie jajeczka w warunkach laboratoryjnych, a następnie umieszczenie zarodka w macicy.