Skip to content Skip to footer

Cienkościenne profile stalowe do montażu stelaży pod płyty gipsowo-kartonowe

Profile Stalowe - produkcjaSystemy suchej zabudowy, oprócz budownictwa jednorodzinnego, coraz częściej wykorzystywane są też w budownictwie użyteczności publicznej, budownictwie przemysłowym czy jako sposób aranżacji powierzchni socjalnych, przeznaczonych na stały pobyt ludzi w budynkach biurowych. Producenci profili stalowych oferują coraz szerszą gamę produktów tworzących jednolite systemy.

Zastosowanie cienkościennych profili stalowych

Producenci cienkościennych kształtowników stalowych do budowy konstrukcji z płyt gipsowo-kartonowych posiadają w swoich ofertach profile stalowe ścienne, służące do budowy ścian działowych, obwodowe profile sufitowe, główne profile konstrukcyjne mające swoje zastosowanie jako konstrukcje ryglowe ścian oraz konstrukcje nośne sufitów czy profile stalowe ościeżnicowe wzmacniane, służące do wykonywania ram otworów drzwiowych i okiennych. Producenci profili stalowych dopasowują technologię do potrzeb klienta, dzięki zautomatyzowanej produkcji dokładność wykonania oraz modularne przekroje poprzeczne elementów minimalizują ingerencję wykonawcy jedynie do dopasowania przez niego długości i montażu.

Zalety stosowania systemowych profili stalowych

Do zalet można zaliczyć szybki i tani sposób zmiany przeznaczenia obiektu, zmiany sposobu jego użytkowania i funkcji. Dzięki izolacji akustycznej umieszczonej wewnątrz nowo powstałej przegrody otrzymujemy idealne rozwiązanie dla podziału powierzchni biurowych. Wyjątkowo szybki proces technologiczny w stosunku do wykonywania okładzin oraz przegród w sposób tradycyjny na mokro. Niewielkie obciążenie stropów przy adaptacji powierzchni często wyeliminowuje problemy projektowe na etapie konstruowania ustrojów nośnych budynków.

Podsumowanie informacji ogólnych

Podsumowując technologię wykonywania konstrukcji z profili stalowych otrzymujemy proste funkcjonalne rozwiązania, szybkie w montażu, dzięki usystematyzowaniu produkcji profili oraz ich elementów złącznych. Na skutek szerokiej gamy produktów jaką oferują producenci możliwe jest wykonywanie innowacyjnych rozwiązań aranżacji wnętrz, sufitów czy nawet półek. W porównaniu do elementów wykonywanych na mokro takich jak ściany czy elementy żelbetowe możliwe jest przywrócenie stanu pierwotnego obiektu poprzez szybki demontaż konstrukcji i zastąpienie jej innym elementem. Koszty wykonywania konstrukcji elementów aranżacji wnętrz z profili stalowych również znacznie odbiegają od wykonywania takich elementów w sposób tradycyjny na mokro. Jest to różnica stosunkowo duża wynikająca bezpośrednio z zastosowania lekkich materiałów niepochłaniających budżetu związanego z realizacją oraz prostego montażu, który można wykonać samemu angażując sprzęt, który praktycznie znajduje się w każdym domu: wiertarka, śrubokręt, nożyce do blachy lub mała szlifierka kątowa. Wznoszenie prostych konstrukcji nie powinno przysporzyć problemów nawet niewykwalifikowanym pracownikom budowlanym. Jedynym minusem, który może obniżać atrakcyjność wykonywania aranżacji z profili do płyt gipsowo-kartonowych jest to, że elementy te nie są odporne na duże obciążenia zewnętrzne.

Profile stalowe posiada w swojej ofercie hurtownia stali Euromixstal

Leave a comment