Skip to content Skip to footer

Co powinien obejmować serwis wózków widłowych?

Wózki widłowe to proste urządzenia jezdne, przeznaczone do przemieszczania towarów w pionie lub poziomie na niewielkich odległościach. Ze względów bezpieczeństwa wymagają systematycznych przeglądów i konserwacji.

Dobry serwis wózków widłowych

Ze względów eksploatacyjnych w wózkach widłowych najczęściej awarii ulegają:

• układ hydrauliczny,
• układ hamulcowy,
• układ podnośnikowe,
• układ elektryczny.

Czasami trzeba także usunąć niepożądane luzy i wycieki. Wszystkie te usterki powinny być usunięte jak najszybciej, by nie powodować zbędnych przerw w pracy.

Wybierając dobry serwis wózków widłowych warto zwrócić uwagę nie tylko na podstawowy zakres usług (wymieniony powyżej), ale także na dodatkową ofertę np. remont silnika, wymiana opon.

Z punktu widzenia obowiązujących przepisów bardzo istotne są przeglądy konserwatorskie i okresowe. Te pierwsze pozwalają na bieżącą obsługę wózka (smarowanie) i ewentualne wykrywanie drobnych usterek (i ich usuwanie). Te drugie są ustawowym wymogiem i muszą być wykonywane przez pracowników posiadających uprawnienia UDT.

Wynajem wózków widłowych Śląsk

To opcja oferowana przez większość firm serwisujących wózki widłowe. Nie zawsze firmie opłaca się kupić wózek widłowy. Ma to miejsce w sytuacji konieczności wykonania prac jednorazowych w krótkim okresie czasu. W takim wypadku z punktu widzenia ekonomicznego bardziej opłacalny jest wynajem krótkoterminowy. Dodatkową zaletą jest, że za wszelkie przeglądy i konserwację sprzętu odpowiada serwis.

Szczególnie popularny jest wynajem wózków widłowych Śląsk. To przede wszystkim z powodu dużego zagęszczenia firm produkcyjnych i handlowych w tym regionie. Znalezienie odpowiedniej oferty nie powinno być trudne. Warto zwrócić uwagę na zakres odpowiedzialności firmy za oferowany sprzęt.

Wózki widłowe na Śląsku, podobnie jak w innych regionach wymagają fachowego serwisu, czyli konserwacji, okresowych przeglądów i ewentualnych napraw. Wszystkie terminy napraw i ich koszty powinny być wcześniej ustalone z klientem. Dobry serwis wózków widłowych nigdy nie zaskakuje klienta długimi terminami i koniecznością przerw w pracy. Najczęściej bieżące naprawy dokonywane są przez pracowników serwisu w ciągu 24 godzin. Wózki widłowe na Śląsku są tak popularne, że znalezienie dobrego serwisu nie powinno stanowić problemu. W przypadku konieczności większych remontów serwis proponuje wózek zastępczy. Taka opcja pozwala uniknąć nieprzewidzianych przerw w pracy. Najlepszym rozwiązaniem dla właściciela wózków widłowych jest podpisanie umowy długoterminowej określającej zakres konserwacji, ilość przeglądów okresowych, naprawy awaryjne.

Leave a comment