Sprzedaż złomu to kwestia, która niektórym kojarzy się z bardzo niewielkimi pieniędzmi. Inni z kolei znając realną wartość metali, zwłaszcza ceny złomu metali kolorowych, wiedzą jaką cenę może zaoferować skup za złom metali. Jak pokazuje praktyka ceny wielu metali, które dość łatwo jest pozyskać w dużych ilościach nie są bardzo wysokie. Istnieje natomiast cała gama metali rzadkich, których ceny potrafią zaskakiwać?
Czy na złomie metali można zarobić?
Złom metali to materiał na którym można zarobić – jak się okazuje niemałe pieniądze, należy jednak podejść do kwestii systematycznie. Biorąc pod uwagę ceny złomu metali, aby zarobić na jego sprzedaży należy do starczyć do skupu albo dość pokaźną ilość metali, których cena nie jest wysoka, albo mniejszą ilość metali droższych.
Ceny skupu metali mogą się różnić również nieco w zależności od umiejscowienia samego punktu skupu. Jak pokazuje doświadczenie złom Katowice może zaoferować na przykład nieco wyższą kwotę skupu niektórych rodzajów materiałów niż analogiczne punkty skupu w innych miastach. Różnice te biorą się przede wszystkich z wahań cen różnego rodzaju metali na lokalnych rynkach, co wiąże się z różnego rodzaju wpływami na ten rynek ze strony przemysłu – głównego odbiorcy metali recyklingowanych.
Jak zarobić na tańszych metalach?
Abu zarobić na tańszych metalach i ich stopach, należy dostarczyć do skupu metali ich pokaźne ilości. Jak pokazują uśrednione dane, jednym z najtańszych obecnie stopów jest stal. Nie jest tak jednak w każdym przypadku, ponieważ niektóre z rodzajów rzadziej dostępnej stali osiągają dość wysokie ceny. Złom Katowice, czy w innych miejscach oferować może za na przykład za różnego rodzaju superstopy stali ceny od dwudziestu, do ponad czterdziestu złotych za kilogram. Niektóre stopy są jeszcze droższe, jednak skuteczne zarobienie na nich nie jest prawdopodobne ze względu na rzadkość występowania.
Powszechnie występującym i łatwo dostępnym materiałem, który osiąga jednak cenę zdecydowanie wyższą niż stal (bez uwzględnienia rzadszych stopów) jest aluminium. Tutaj cena zależy przede wszystkim od rodzaju dostarczonego materiału. Elementy wykonane z prawie czystego metalu, albo niektórych stopów osiągają ceny do dziesięciu złotych za kilogram. Natomiast najbardziej powszechne elementy aluminiowe, jak akcesoria meblarskie – często malowane, lub z innymi dodatkowymi komponentami – najczęściej nie przekraczają złotówki za kilogram.