Skip to content Skip to footer

Wózek do sprzątania – na jaki się zdecydować?

Sprzątanie niewielkich mieszkań, to zasadniczo bardzo prosta sprawa. Wystarczy szmatka, detergent i odkurzacz. Z takim zestawem da się w niedługim czasie posprzątać całą powierzchnię. Problem pojawić może się w przypadku, gdy trzeba posprzątać na przykład biurowiec. Wówczas nieodzownym towarzyszem sprzątania staje się wózek, na którym można zmieścić wszystkie niezbędne akcesoria.

Wózki do sprzątania – czy tylko do firmy?

Co do zasady, wózek do sprzątania wykorzystywany jest przeważnie w obiektach wielkopowierzchniowych. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie aby przy jego pomocy ułatwić sobie sprzątanie dużego domu. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne. Na jednym wózku można zmieścić wszystko to, co jest niezbędne w domowych porządkach. Znajdzie się tam miejsce i na wiadro z wodą i różnego rodzaju detergenty, szmaty, szmatki, ściereczki czy mopa. Mając wszystko pod ręką oszczędza się nie tylko cenny czas ale także i własne zdrowie. Nie trzeba więcej dźwigać ciężkiego wiadra przenosząc go z pokoju do pokoju.

Jaki wózek wybrać?

Zanim podejmie się decyzję o zakupie konkretnego modelu, warto się zapoznać z różnorodnymi propozycjami dostępnymi w sklepach. Producenci wózków do sprzątania prześcigają się w coraz to nowocześniejszych rozwiązaniach, których głównym celem jest poprawa użyteczności ich produktów. Im lepszy wózek do sprzątania tym ta czynność staje się bardziej efektywna. Jest to bardzo cenna informacja zwłaszcza dla firm sprzątających. Wszak ich zadaniem jest sprawne wykonanie powierzonego zadania. Im więcej zleceń będą w stanie wykonać, tym na większe zyski mogą liczyć.

Udogodnienia podczas sprzątania

Brak konieczności dźwigania ciężkich wiader z wodą to chyba jedna z największych zalet jakie posiadają wózki do sprzątania. Są one wyposażone w kółka, dzięki którym przesuwanie wózka z miejsca na miejsce staje się dziecinnie proste. Przed zakupem warto przetestować w miarę możliwości wózek z pełnym obciążeniem sprawdzając tym samym chociażby lekkość jego prowadzenia czy zwrotność kółek. Kolejnym, niezmiernie ważnym aspektem pomocnym przy sprzątaniu obiektów o dużej powierzchni będzie specjalna wyciskarka umożliwiająca odsączanie wody z płaskich mopów. Dzięki temu mop nadal będzie wilgotny, jednak woda nie będzie się z niego lała strumieniem, co bezpośrednio przełoży się na szybkość wysychania wymytej podłogi. To tylko niektóre z licznych udogodnień na jakie pozwala dobrej klasy wózek do sprzątania.

Leave a comment