Skip to content Skip to footer

Czym taniej wykończyć podłogi?

Odpowiednie wykończenie podłogi jest bardzo ważne, jest to tak zwana „kropka nad i” całej aranżacji danego wnętrza. Jednak czasami na ten końcowy, a bardzo ważny etap nie zawsze starcza nam pieniędzy. Dobrze więc, że są różnego rodzaju wykładziny podłogowe i podłogi modułowe, które są idealną alternatywą dla drogich materiałów na podłogi.

Rodzaje wykładzin podłogowych

Wykładziny podłogowe imitują inne produkty podłogowe oraz są ofertą bardzo bogatą, jeśli chodzi o ich wzornictwo. Wbrew pozorom z tego rodzaju materiału można wybrać bardzo ciekawą i oryginalną opcję. Można ją dobrać zarówno do pomieszczeń gospodarczych, mniej reprezentacyjnych, jak i do salonu czy też sypialni. Wykładzina na podłogę może być jednowarstwowym linoleum, dywanową opcją utkaną z prawdziwej wełny lub wielowarstwowym przykładem PCV. W każdym przypadku jest to bardzo dobra osłona podłogi, dekoracyjna, odporna na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne.

Wykładzina wykładzinie nie równa

Wykładzina na podłogę PCV nie jest przykładem prostego i zwykłego produktu. W przypadku jej wielowarstwowej wersji składa się ona aż z czterech warstw. Można więc tutaj spotkać warstwę podkładową, nośną, dekoracyjną i nawierzchniową. Z czego podkład wykonany jest z pianki, warstwa nośna z włókna szklanego, a warstwa dekoracyjna dodatkowo pokryta jest powłoką poliuretanową. Innym przykładem wykładziny podłogowej może być linoleum. Jest to jednak bardzo cienka, jedna warstwa, która jest odporna na rozdzieranie, ale nie jest zbyt trwała jeśli chodzi o ścieralność.Z bardzo wysokiej półki wykładzina na podłogę, to przykład jej dywanowej wersji. Przeznaczona ona jest do pomieszczeń bardzo eksponowanych oraz dla osób, które lubią chodzić po miękkim.

Co na balkony i tarasy?

Podłogi balkonowe i tarasowe również mają swoje tańsze odpowiedniki. W tym przypadku doskonale sprawdzają się podłogi modułowe. Tworzą one bardzo ciekawe wzory podłóg. Większość z nich swoją strukturą przypomina deskę drewnianą. Tego typu podłogi bardzo łatwo można utrzymać w czystości, są one odporne na wilgoć, ścieranie i promienie UV.Dodać też trzeba, że zarówno wykładziny podłogowe jak i podłogi modułowe można bez problemu samemu położyć bez używania jakichś specjalnych narzędzi.

Leave a comment