Skip to content Skip to footer

Działki na terenie Rudy Śląskiej

Zakup działki to trudne zadanie, dla wielu wyzwanie. Nie da się nabrać wprawy w poszukiwaniu, negocjowaniu i kupowaniu działki, gdyż w większości przypadków robimy to raz w życiu. Często lepiej zlecić to wyspecjalizowanym firmom, które doskonale wiedzą na co zwracać uwagę, czego unikać, a co będzie świetnym wyborem.

Na co warto zwrócić uwagę szukając działki?

Działka pod wymarzony dom powinna spełniać nasze oczekiwania i wpasować się w preferencje. Ważne jest jednak, aby marzenia o domku pod lasem czy dużym ogrodzie w pobliżu jeziora nie wygrały ze zdrowym rozsądkiem i formalnościami, które należy zweryfikować.

Kluczowe jest, aby sprawdzić czy działka nie leży na tzw. obszarze chronionym. Obszary chronione to wyznaczone miejsca, gdzie występują rzadkie gatunki drzew czy ptaków i które są wyłączone z pozwoleń na budowę.

Nie zaszkodzi również zweryfikować czy w miejscu, w którym ma powstać nasz wymarzony dom nie ma wydanych pozwoleń na budowę hoteli, pensjonatów czy osiedli domków jednorodzinnych. Bardzo często właściciele działek na sprzedaż nie informują o tym w obawie o utratę zainteresowania.

Lokalizacja działki

Zanim przystąpimy do poszukiwania działki warto zebrać wszystkie zasadnicze wymagania. Czy chcemy mieć blisko do centrum miasta, szkół przedszkoli czy placów zabaw? A może mamy w planie zrezygnować z samochodu, dlatego bliskość głównych węzłów komunikacyjnych będzie zdecydowanie ważniejsza?

Dla przykładu działki Ruda śląska czy Katowice oferują zarówno lokalizacje dla osób pragnących ciszy i spokoju, jak i tych, dla których mała odległość od punktów usługowych, kin, siłowni czy basenów będzie miała większy priorytet.

Gdzie szukać działek?

Działek można szukać na wiele sposobów. Jeśli robimy to samodzielnie do dyspozycji jest internet czy ogłoszenia w lokalnych gazetach. Wpisując w wyszukiwarkę Działki ruda Śląska czy działki Katowice otrzymamy mnóstwo wyników, które następnie należy przefiltrować poprzez doprecyzowanie jaka lokalizacja jest pożądana, jaki metraż czy kształt działki oraz jej położenie, nachylenie i nasłonecznienie.

Można również skorzystać z usług profesjonalnych firm, jednak to usługa dość kosztowna.

Leave a comment