Skip to content Skip to footer

Funkcje i rodzaje wycieraczek

Większość ludzi nie przywiązuje większej uwagi do takich drobiazgów, jak na przykład wybór odpowiedniej wycieraczki. Tymczasem przecież ma ona realny wpływ na czystość w domu i obiektach użytku publicznego. Warto dokładnie przyjrzeć się, spośród jakich modeli wycieraczek można wybierać oraz na jakie rodzaje się one dzielą.

Wycieraczki wejściowe do domu

Jeśli chodzi o wycieraczki domowe, na rynku panuje całkiem spory wybór. Warto wziąć to pod uwagę, ponieważ poszczególne modele bardzo się od siebie różnią i to zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i o funkcjonalność. Wycieraczki podłogowe do domu charakteryzują się bardzo dużą różnorodnością, wykonane są z różnych materiałów oraz przybierają najróżniejsze rozmiary.

Dzięki tej właśnie różnorodności każda osoba może dokładnie dopasować wycieraczkę do swoich potrzeb. Wycieraczki domowe z reguły delikatnie czyszczą obuwie z nagromadzonego pyłu i drobnych zanieczyszczeń. Wycieraczki wejściowe mogą być wykonane z kokosa, gumy lub tworzyw sztucznych. Bardzo ciekawą propozycją są wycieraczki podłogowe ozdobione najróżniejszymi wzorami, dzięki czemu już od wejścia tworzą w domu niepowtarzalny klimat. Ostatnimi czasy prawdziwym hitem są wycieraczki wejściowe z naniesionymi na nie hasłami odnoszącymi się do wszystkim znanych popkulturowych motywów.

Wycieraczki sklepowe

Jeśli chodzi o dobór odpowiedniej wycieraczki sklep i inne miejsca użytku publicznego wymagają zastosowania bardziej solidnych materiałów. Nic dziwnego, duża liczba przewijających się w ciągu dnia ludzi sprawia, że wycieraczka musi cechować się wyjątkowa odpornością. Jeśli chodzi o wycieraczki sklepowe, z reguły mają one dość duże rozmiary i zbierają z butów nawet dość mocne zanieczyszczenia. Można podzielić je na wycieraczki metalowe z osadnikami lub bez, lub wycieraczki gumowe. Te ostatnie wpuszcza się w przygotowany wcześniej otwór w podłodze. Wycieraczki sklepowe są dość łatwe w utrzymaniu w czystości, bez żadnych problemów można usunąć nagromadzone w nich zanieczyszczenia.

Podsumowując, wycieraczki można spotkać na każdym kroku – zarówno w domach prywatnych, jak i praktycznie przed wszystkimi obiektami publicznymi. Z reguły nie przywiązuje się do nich większej wagi, ale spełniają one bardzo ważną funkcję – chronią wnętrza przed naniesieniem do nich niepotrzebnego brudu.

Leave a comment