Skip to content Skip to footer

Jak zadbać o swoje mieszkanie

Sprzątanie to czynność, której nikt z nas nie zdoła uniknąć. W uporządkowanym i czystym mieszkaniu o wiele łatwiej wykonuje się codzienne czynności oraz relaksuje po ciężkim dniu. Jak ułatwić sobie dbanie o przestrzeń? Jakie profesjonalne środki do sprzątania są nam niezbędne, a co możemy załatwić domowymi sposobami?

Organizacja przestrzeni w domu

Niezależnie od tego, jakie wymiary ma nasze mieszkanie, zadbajmy o to, aby przestrzeń wokół nas oprócz spełniania funkcji estetycznych była również dobrze zorganizowana. Pomogą nam w tym odpowiednie meble do przechowywania oraz odrobina dyscypliny.

O wiele łatwiej się sprząta w pomieszczeniach, w których wszystkie przedmioty mają przeznaczone sobie miejsca. Szczególnie dobra organizacja pomaga nam w kuchni, gdzie zajęcia związane ze sprzątaniem i porządkowaniem musimy wykonywać właściwie codziennie. Pomocna jest również właściwie zorganizowana garderoba.

Ekologiczne i Profesjonalne środki do sprzątania

Wybierając środki do sprzątania, miejmy na uwadze, że będą one miały kontakt z naszą skórą, drogami oddechowymi, a razem z wodą, którą je spłukujemy dostają się do środowiska. Wiele powszechnie dostępnych, profesjonalnych środków do sprzątania ma w swoim składzie toksyczne substancje chemiczne, o działaniu szkodliwym dla środowiska naturalnego oraz człowieka.

Obecnie na rynku dostępne jest coraz więcej ekologicznych środków do sprzątania, opartych na substancjach pochodzenia naturalnego, hipoalergicznych i nieszkodliwych dla naszej skóry. Warto zadbać o to, żeby używać w swoim domu jak najmniejszych ilości substancji, które mogą zaszkodzić nam oraz środowisku.

Naturalne sposoby na sprzątanie

Jednak jeśli nie musimy akurat walczyć ze szczególnie wymagającymi zabrudzeniami, na co dzień możemy korzystać z domowych, łatwo dostępnych środków. Naszymi sprzymierzeńcami w walce z brudem są soda oczyszczona, ocet czy spirytus.

Piękny zapach i zaskakujące właściwości mają naturalne olejki eteryczne. Olejki z drzewa herbacianego czy eukaliptusowy mają silne działanie bakterio i wirusobójcze, a olejek rozmarynowy pomoże nam pozbyć się z domu owadów.

Leave a comment