Skip to content Skip to footer

Łazienka w dobrym stylu

Czy chcesz by Twoja łazienka była stale brudna, pełna wilgoci a kabina prysznicowa wydawała przykre skrzypiące odgłosy? To niestety los większości łazienek wyposażonych w typowe kabiny kupowane w promocjach w sklepach budowlanych. Nieestetyczne, nieszczelne kabiny o dziwnych kształtach nie muszą jednak być częścią naszego życia. Czym je zastąpić? Odpowiedzi na to i inne pytania poznacie zapoznając się z poniższym artykułem.

Prysznice prostokątne

Ratunkiem dla łazienek są Prysznice prostokątne. Dlaczego? Ich atutem jest przede wszystkim funkcjonalność gabarytu oraz materiał wykonania. Funkcjonalność jest ważna ponieważ kabina prysznicowa na planie prostokąta łatwo wkomponuje się w naroże łazienki lub w innego typu wnękę. Proste kształty są także łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu.

Materiał wykonania również jest kluczowy. Tanie kabiny są z plastiku lub innego typu kompozytów, prysznice prostokątne najczęściej z metalowych listw oraz szkła hartowanego uszczelnianego elastomerem. Takie wykonanie zapewnia długoletnią eksploatacje i eliminuje ryzyko przecieku czy zalania pomieszczenia.

Polecane kabiny

Kwerenda opinii internautów przeprowadzona na forach internetowych związanych z wyposażeniem wnętrz daje dwóch głównych zwycięzców jeśli chodzi o najbardziej chwalone modele kabin prysznicowych. Są to kabiny z serii NES oraz Sanplast.

Główna różnica między nimi to rodzaj podstawy prysznicowej. Kabiny NES nie posiadają brodzika, a jedynie specjalnie wyprofilowany odpływ wody w uniesieniu podłogowym. Ich konkurenci z modelu Sanplast mają brodziki, które są integralną częścią ich konstrukcji.

Model a użytkownik, czyli co dla kogo…

Sposób budowy i kształt prysznica rzutuje na wykorzystanie poszczególnych modeli. Kabiny Sanplast są bardziej tradycyjne, odpowiednie dla osób przyzwyczajonych do brodzika. Raczej wymagają też pomieszczeń wyższych.

NES to kabina nowatorska, o ciekawym designie raczej preferowana do nowoczesnych wnętrz. Ta seria ma także inny atut – zrównanie z podłogą i brak progów sprawia, że są łatwiejsze w dostępie dla osób z problemami ruchowymi a więc starszych i niepełnosprawnych.

Leave a comment