Skip to content Skip to footer

Nowy wygląd pomieszczeń dzięki tynkom dekoracyjnym

tynk gipsowy Wystrój wnętrz z czasem może znudzić się każdemu, dlatego często szukamy ciekawych rozwiązań na ożywienie starego i nudnego wnętrza. Kupno nowych mebli czy sprzętów RTV bardzo często nie jest możliwe ze względu na niewielki budżet domowy, jednak istnieją ciekawe sposoby na niedrogą zmianę wizerunku każdego pomieszczenia. Nowy kolor ścian czy przemalowanie starych mebli albo oryginalne motywy na ścianach to tylko kilka z pomysłów, które warto zastosować u siebie w domu, aby zmienić wygląd wnętrz.

Nowy wygląd ścian

Ciekawym sposobem na ożywienie i całkiem nowy wygląd ścian w salonie czy sypialni są tynki dekoracyjne ze sklepu https://hurtbudowlany.pl/farby-i-tynki-c-2.html. Chcąc skorzystać z tego rozwiązania należy uprzednio dokładnie przygotować ścianę, na którą nakładany będzie tynk. Powierzchnię ściany należy wcześniej zagruntować specjalnym preparatem lub stosując farby ochronne o właściwościach gruntujących i ochronnych. Musimy pozbyć się wszelkich nierówności oraz ubytków na ścianie, a następnie przygotować tynk dekoracyjny. Tynk dekoracyjny sprzedawany jest w sklepach budowlanych z dołączoną instrukcją proporcji w jakich należy rozrobić masę. Do wykonania tynku najlepiej użyć specjalnego sprzętu, który mechanicznie, sprawnie i bardzo dokładnie rozprowadzi suchą masę w wodzie. Po przygotowaniu tynku dekoracyjnego można przystąpić do jego nakładania na ściany. Można to zrobić z pomocą pacy lub specjalnego gumowego przyrządu.

Dekoracyjna ściana z cegły

Do wykonania pięknych, ozdobnych ścian idealnie nada się tynk gipsowy. Jest łatwy w obróbce i daje efekt bardzo gładkiej ściany. Jeśli jednak chcemy wykorzystać tynk gipsowy do innych celów niż tylko gładzenie ścian to idealnie sprawdzi się on jak element dekoracyjny. Łatwość kształtowania tynku gipsowego wpływa na jego uniwersalność podczas wykonywania remontu. Ciekawe wzory czy oryginalna faktura ściany jest możliwa do uzyskania używając tynk gipsowy, ale również tynki dekoracyjne świetnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Tynki mogą być nakładane na wszystkie powierzchnie mineralne w tym na cegłę czy płyty gipsowo-kartonowe. Połączenie tynku z cegłą daje efekt nowoczesnego i ciekawego wnętrza.

Odnawianie starych mebli

Kupując stare meble na okolicznym rynku staroci czy wygrzebując taki antyk z babcinego strychu powinniśmy liczyć się z koniecznością jego zaimpregnowania. Można kupić specjalny preparat do impregnacji i farbę, ale specjalna farba ochronna do drewna czy metalu posiada właściwości ochronne, impregnujące i dekoracyjne. Warto zatem zainwestować w lepszej jakości produkt, aby móc cieszyć się meblami przez długie lata.

Leave a comment