Skip to content Skip to footer

Pościel dla starszych i młodszych

Ponieważ od tego, jaką pościel wybierze się do łóżka, zależy zdrowie użytkownika oraz ogólny komfort snu, warto dokonać dobrego i rozsądnego wyboru. Oferta sklepów w tym zakresie jest bardzo szeroka, co, paradoksalnie, wcale nie ułatwia podjęcia decyzji.

Do pokoju dziecięcego – kolory, napisy, nadruki…

Wybierając pościel dla dziecka trzeba w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jej właściwości oraz to, czy będzie łatwa do prania. Zdrowe, przewiewne tkaniny gwarantują przyjemne zasypianie i pozwalają skojarzyć sen z miłymi odczuciami. Niekiedy małe dzieci z niechęcią kończą zabawę i idą spać, więc wybór odpowiedniej pościeli pozwoli to zmienić. Naturalnie nie może to być typowa pościel 180 x 200, tylko mająca wymiary adekwatne do wzrostu użytkownika. Dodatkową pozytywną cechą wybranych kompletów może być ich wygląd i wszelkie właściwości uatrakcyjniające korzystanie. Oczywistością jest wykorzystanie popularnych motywów lubianych przez młode pokolenie, na przykład postaci z bajek, znanych haseł, itd.

Elegancko i zdrowo dla starszych użytkowników

Starsi użytkownicy pościeli będą dobrze czuli się w stonowanych barwach pasujących do kolorystyki wnętrza. Większość standardowych łóżek i ich wyposażenia pozwoli na to, by wyspać się doskonale i zdrowo. Pościel bawełniana 180×200 to najprostsze z dostępnych rozwiązań. Prawdziwa bawełna dobrze się pierze i wygodnie się w niej śpi, bo zapewnia odpowiednią temperaturę przez większą część roku. Gdy zrobi się gorąco, bardziej komfortowa stanie się pościel satynowa 180×200 zapewniająca przyjemną śliskość i wrażenie chłodzenia.

Pościel lecznicza

Dobre właściwości niektórych tkanin warto wykorzystać, by zyskać lepsze samopoczucie – nie od dziś wiadomo, że komfort snu ma niebagatelne znaczenie dla zdrowia, także psychicznego. Dość ciężko jednak oczekiwać od pościeli, by leczyła jakiekolwiek popularne dolegliwości. Widuje się sporo reklam pościeli zapewniającej dodatkowe efekty, ale należy spoglądać na nie z przymrużeniem oka. Trzeba też uważać na podejrzane oferty – niekiedy lecznicza pościel oferowana jest na specjalnych pokazach, na co nabierają się przeważnie emeryci. Jej cena jest na tyle wysoka, że dość ciężko nazwać to okazją. Wyższa cena pościeli powinna być powiązana wyłącznie z doskonałą jakością tkaniny, z jakiej została wykonana.

Leave a comment