Skip to content Skip to footer

W jakim miejscu się oświadczyć?

Większość kobiet już od najmłodszych lat marzy o ślubie i zaczyna w głowie układać sobie plan, jak to wszystko będzie wyglądać, którą sukienkę wybrać i gdzie odbywać się będzie ceremonia. Jednak przed ślubem są jeszcze oświadczyny, które powinny być również czymś wyjątkowym, co mężczyzna i kobieta zapamiętają na całe życie.

Wybór pierścionka zaręczynowego

Zaręczyny są pierwszym etapem, który prowadzi do małżeństwa, musi być to zatem jedyne w swoim rodzaju wydarzenie. Mężczyzna najpierw szuka pierścionka zaręczynowego i nie może być on przypadkowy, bo będzie przecież noszony na palcu obok obrączki na co dzień.

Do wyboru są różnego rodzaju pierścionki, choć najczęściej wybór pada na standardowe złote z oczkiem, a klasykiem jest oczywiście pierścionek z brylantem, choć często są wybierane również inne kamienie, które wyglądem nie odbiegają od brylantów, a są trochę tańsze.

Gdzie się oświadczyć?

Jeśli pierścionek został już wybrany, to kolejną rzeczą, którą trzeba zaplanować, jest wybór miejsca oświadczyn, a także sposobu, w jaki ma się wszystko odbyć. Jeśli chodzi o miejsce, to można nieco poszaleć, bo jest w czym wybierać i tak tradycyjnie można pójść do restauracji, ale są też nieco bardziej zwariowane lub oryginalne sposoby, które warto rozważyć.

Jeśli przyszła żona lubi chodzić po górach, to można oświadczyć się na jakimś szczycie, a dla kobiet, które uwielbiają niespodzianki i ekstremalne przygody, można zorganizować lot balonem lub zamówić przelot szybowcem nad miastem.

Jak przygotować się do oświadczyn?

Dla przyszłych małżonków zaręczyny są czymś wyjątkowym i jest to chwila pełna emocji i wzruszeń, dlatego powinien być to dzień, który zostanie zapamiętany na całe życie i warto przygotować się do tego perfekcyjnie.

Na pewno najważniejsze jest to, by narzeczona była zaskoczona, a więc trzeba utrzymać wszystko w tajemnicy. Aby to zrobić, można zaangażować inne osoby, które zajmą się przygotowaniami lub zorganizują wyjazd, dzięki temu przyszły mąż nie będzie musiał się ukrywać, a więc przyszła żona nie będzie miała żadnych podejrzeń i niespodzianka na pewno się uda.

Leave a comment