Skip to content Skip to footer

Wynajem lokali w wielkich miastach

Wynajem lokalu lub całego budynku wiąże się z wcześniejszym researchem na rynku nieruchomości — obojętnie czy ma to być pomieszczenie biurowe, czy obiekt mieszkalny, należy pamiętać, że dynamika cen opłat czynszowych kształtuje się wprost proporcjonalnie do zainteresowania danym obiektem, jego lokalizacją, a także okresem jego wynajęcia.

Lokale do wynajęcia w Katowicach

Na rynku znajdziemy ogromną ilość ofert wynajmu czy to pojedynczych pomieszczeń, czy całych, przestronnych obiektów, w bardziej lub mniejszym stopniu zaadaptowanych na potrzeby wynajmującego. Najemca powinien z góry określić interesujące go kryteria, co w znacznym stopniu pomoże w wyszukaniu idealnej nieruchomości.

Lokale do wynajęcia w Katowicach, Krakowie czy Szczecinie, a także w innych wielkich miastach są atrakcyjne pod względem lokalizacji — większość z dostępnych nieruchomości umiejscowiona jest w ścisłym centrum miasta, lub na jego obrzeżach, co ułatwia szybkie przemieszczanie się pracowników od miejsca ich zamieszkania do zakładu pracy.

Decydując się na wynajem lokalu na biuro, warto zainteresować się otaczającą go infrastrukturą, zapewniającą dostęp do lokali gastronomicznych, szeroko pojętej komunikacji miejskiej oraz strefy rozrywki, gdzie po godzinach pracy, kadra pracownicza może odpocząć i zaznać godnego relaksu.

Zaplecze socjalne i kuchenne w wynajętym lokalu oraz wysokość czynszu

Oferowane lokale biurowe lub na potrzeby innej działalności, najczęściej posiadają wyposażone zaplecze kuchenne i socjalne — w kuchni znajdują się meble i urządzenia sprawdzające się w momencie przygotowywania posiłku w przerwie na lunch, natomiast w pokoju socjalnym, wyposażonym w wygodne fotele i stoliki, można ten posiłek w spokoju zjeść.

Równie ważną sprawą podczas wynajmowania przez najemcę lokalu jest dokładne zapoznanie się z ofertą, w której musi być umieszczona wysokość wszystkich opłat, włącznie z opłatami utrzymania przestrzeni wspólnych, eksploatacji budynku oraz zużycia mediów. Podpisanie umowy najmu lokali z jasno określonymi opłatami, pozwoli na uniknięcie późniejszych nieporozumień.

Wynajem lokalu mieszkalnego

Inaczej sprawa ma się z wynajmem lokalu mieszkalnego — tu należy przede wszystkim zorientować się w jego lokalizacji, wysokości czynszu i ewentualnych opłat za media, a także możliwości długoterminowego wynajmu.Lokale mieszkalne wynajmowane są przez osoby fizyczne, ale również przez firmy, które prowadzą działalność wynajmu mieszkań dla osób prywatnych. Mieszkania wynajmowane są na podstawie odrębnych przepisów i mają zupełnie inne kryteria niż lokale na potrzeby firm.

Leave a comment