Skip to content Skip to footer

Biopreparaty do przydomowych oczyszczalni ścieków

Aby zapewnić sobie właściwą pracę przydomowej oczyszczalni ścieków warto zainwestować w specjalistyczne preparaty, które mogą nam to zagwarantować. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na sposób działania preparatu tak, aby był on przyjazny dla środowiska. Do takich środków należą między innymi biopreparaty BIO7, które nie tylko sprawdzają się w praktyce, ale i ratują środowisko. Warto wybierać mądrze i świadomie, aby jednocześnie pozbyć się problemu, ale i aby zrobić to w sposób ekologiczny.

Na stosowanie biopreparatów powinien zdecydować się każdy, kto chce jednocześnie żyć ekologiczne, ale i zaoszczędzić pieniądze, a także nie mieć problemu ze ściekami. Wybór dobrego środka sprawi, że można zaoszczędzić sobie wielu problemów. Z jednej strony warto zainwestować w bio7 aktywator, który będzie odpowiedni na rozruch przydomowej oczyszczalni, a następnie stosować bio7 max, który zawiera w sobie odpowiednie bakterie i enzymy rozkładające zanieczyszczenia, w tym między innymi tłuszcze.

Co zawiera w sobie aktywator?

To nic innego jak odpowiednio dobrane mikroorganizmy oraz witaminy, które pozwalają na wytworzenie w oczyszczalni odpowiedniego środowiska sprzyjającego rozkładaniu różnego rodzaju substancji. W efekcie można przyspieszyć wytwarzanie właściwej flory bakteryjnej, co ma także inne, bardzo prozaiczne zalety – neutralizację nieprzyjemnego zapachu płynącego z oczyszczalni, na który tak często narzekamy. W efekcie osady są szybciej rozkładane co zwiększa efektywne działanie oczyszczalni.

A gdy oczyszczalnia już działa warto systematycznie wspierać jej działanie

Wówczas najlepiej jest regularnie sięgać po biopreparaty, które będą uzupełniać składniki enzymatyczne odpowiedzialne chociażby za rozkład tłuszczy. Aktywatory obecne w preparacie przyspieszają i optymalizują pracę bakterii odpowiedzialnych za rozkładanie nagromadzonych substancji. W efekcie można całkowicie wyeliminować problem nieprzyjemnego zapachu, można też zapomnieć o pojawiających się zatorach i problemach z niedrożnością oczyszczalni, oczywiście pod warunkiem regularnego użytkowania preparatu. Preparat bio7 wystarczy wsypać do toalety około raz w miesiącu, aby uzyskać zadowalający efekt.

Wybierając preparaty usprawniające działanie przydomowej oczyszczalni ścieków wybierajmy te oparte o naturalne składniki. Dzięki temu mamy pewność, że nie szkodzimy przyrodzie, a uzyskiwany efekt jest jak najbardziej zadowalający.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z producentem biopreparatu Bio7 – EkoZet.

Leave a comment