Skip to content Skip to footer

Czy przydomowa oczyszczalnia ścieków się opłaca?

Budowa domu na nieuzbrojonej działce wiąże się z dokonaniem wyboru między klasycznym szambem a oczyszczalnią ścieków. Większość gospodarstw domowych wyposażonych jest w betonowe szamba, jednak oczyszczalnie znajdują coraz większe grono zwolenników.

Czy cena jest najważniejsza?

Przydomowa oczyszczalnia to nie tylko wydatek w trakcie budowy, ale również forma inwestycji, która będzie się zwracała w kolejnych kilku latach. Przyjmuje się, że już po trzech latach użytkowania następuje całkowity zwrot poniesionych kosztów , a korzystanie z urządzenia przynosi już tylko korzyści.
Oczyszczanie ścieków w przydomowej oczyszczalni to oprócz oszczędności również ochrona środowiska, gdyż rozłożone w procesie związki, są niegroźne dla środowiska i mogą być odprowadzane do gleby lub rzeki.

Liczy się komfort

Wielu inwestorów planując jak w przyszłości będą utylizowane nieczystości z ich domu nie zastanawia się, jak wiele pracy będą musieli włożyć gdy zdecydują się na szambo. Systematyczne opróżnianie szamba to podstawa, jeśli chce się bezproblemowo mieszkać w nowo wybudowanym domu. Nikt przecież nie chce nieprzyjemnych zapachów i wydawania co miesiąc kilkuset złotych za wywóz nieczystości.

Tu również najlepszym wyborem może okazać się przydomowa oczyszczalnia, gdyż proces rozkłady i powstające w nim związki nie wymagają dodatkowych dużych nakładów finansowych. Jeśli dodatkowo zyskamy komfort psychiczny i nie będziemy się martwić, kiedy przypada kolejny termin odbioru nieczystości, inwestycja w oczyszczalnie będzie strzałem w dziesiątkę.

Jak dobrać przydomową oczyszczalnię ścieków?

Na rynku oferowanych jest bardzo wiele oczyszczalni ścieków, które nieobeznanym w temacie mogą przysporzyć wiele pytań. Aby właściwie ocenić przyszłe potrzeby rodziny warto skontaktować się z wyspecjalizowana firma, która nie tylko pomoże dobrać właściwe urządzenie, ale również będzie mogła polecić firmę wykonawczą. Dbający o budżet i koszty budowy powinni przejrzeć lokalne oferty, zminimalizują wtedy koszty transportu i ekipy wykonawczej.

Jedną z firm, w której ofercie są również przydomowe oczyszczanie ścieków jest śląska firma „METAL-BUD” z Gliwic. W ofercie posiada trzy rodzaje biologicznych oczyszczalni ścieków, które mogą być zastosowane zarówno w budynkach mieszkalnych i hotelach, a nawet jako oczyszczalnie do większych budynków użyteczności publicznej czy firm produkcyjnych. Planując rozbudowę domu lub zakładu warto zaznaczyć to na początku, gdyż firma oferuje również system, który w późniejszym czasie może ulegać modyfikacjom i rozbudowie.
szczegółowe opisy wszystkich systemów, można znaleźć na stronie https://oczyszczalnie-metalbud.pl/.

Leave a comment