Simon Basic Standard to podstawowa seria firmy o blisko stuletniej tradycji, która powstała w 1921 roku w Czechowicach pod nazwą Spółki Akcyjnej Przemysłu Elektrycznego. Od 2005 roku przedsiębiorstwo znane jest pod nazwą Simon-Kontakt, a jego osprzęt cieszy się uznaniem zarówno użytkowników, jak i instalatorów.
Podstawowy osprzęt Simon Basic
Zarówno łączniki, jak i kontakty Simon Basic produkowane są w 7 kolorach modułów oraz 4 kolorach ramek 1-5 krotnych. Nie wszystkie jednak wersje dostępne są w tak szerokiej gamie barwnej, dlatego wybierając osprzęt do domu czy mieszkania, należy wziąć pod uwagę to, jaki konkretnie osprzęt Simon Basic będzie potrzebny, żeby sprawdzić dostępność. Wszystkie produkty serii wykonane zostały z dobrej jakości tworzywa, również metalizowanego i odznaczają się trwałością oraz bezpretensjonalną urodą. Nadają się do zastosowań zarówno w budownictwie wielorodzinnym, jak i jednorodzinnym oraz budynkach użyteczności publicznej.
Łączniki modułowe
Łączniki produkowane są w wielu konfiguracjach jako jednobiegunowe (pojedyncze), świecznikowe (podwójne), schodowe i potrójne – niektóre opcje wyposażone w podświetlenie i sygnalizację załączenia. Przeznaczone na napięcie znamionowe 250 V, prąd znamionowy świetlówkowy 10 lub 16 AX i podłączenie na szybkozłącza lub zaciski śrubowe.
Kontakty Simon Basic
Gniazda wtyczkowe wytwarzane są w wielu wariantach technologicznych. Producent oferuje gniazda pojedyncze i podwójne, z uziemieniem lub bez, uszczelniane (stopień ochrony IP44) z klapką transparentną lub w kolorze pokrywy, typu Schuko (takie gniazda stosuje się w części krajów europejskich i azjatyckich) i DATA z uziemieniem i kluczem uprawniającym. Firma produkuje również w serii Basic gniazda ekwipotencjalne, szczególnie przydatne wszędzie tam, gdzie stosuje się wrażliwe na wahania napięcia urządzenia – w laboratoriach, placówkach medycznych czy specjalistycznych warsztatach naprawczych i wytwórczych.Oprócz gniazd tzw. silnoprądowych, w serii Basic możemy nabyć również gniazda głośnikowe (z polem opisowym lub bez), antenowe typu „F”, R-TV-SAT, RJ45, HDMI w różnych konfiguracjach a także gotowe zestawy gniazd audio-video w adapterze na standard 45×45, mikrofonowe w adapterze na standard 45×45 czy zestawy zasilające rzutnik.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.egniazdka.pl/simon-basic-kontakt-simon-c-1_9.html