Skip to content Skip to footer

Designerskie meble – czy warto?

Poszukiwanie oryginalnych mebli do mieszkania to spore wyzwanie. Wprawdzie producenci mebli oferują nam obecnie bardzo szeroki wybór różnorodnych modeli, jednak trudno znaleźć wśród nich takie, które choć trochę wyróżniają się na tle innych i nie stanowią powielenia typowych aranżacji z magazynów wnętrzarskich. Doskonałym rozwiązaniem w takim przypadku mogą okazać się meble designerskie, które z dnia na dzień cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

CZYM CHARAKTERYZUJĄ SIĘ MEBLE DESIGNERSKIE?

To luksusowe meble zarezerwowane dla wąskiego grona odbiorców. Ich odważna stylistyka nie odpowiada każdemu. Często sprzedawane są jako pojedyncze egzemplarze. Dzięki temu kupując je, mamy pewność, że nikt nie będzie miał identycznych. Podstawowym wyróżnikiem nowoczesnych mebli designerskich jest ich wygląd. Z pewnością nie są to typowe modele, które można znaleźć w każdym sklepie meblarskim. Ich stylistyka już na pierwszy rzut oka odróżnia je od seryjnie produkowanych modeli i sprawia, że na długo zapadają w pamięć. Zwracają uwagę kolorem, wzorem lub niebanalnym kształtem.

W JAKICH WNĘTRZACH SIĘ SPRAWDZĄ?

Nowoczesne meble od projektantów to bardzo charakterystyczny element wystroju. Należy zadbać, by dobrze komponowały się z pozostałymi elementami aranżacji. Najlepszym tłem dla tego typu mebli są zazwyczaj proste, minimalistyczne pomieszczenia. Jeśli nasze mieszkanie jest w całości utrzymane w klasycznym stylu, możemy zdecydować się na luksusowe meble designerskie zwracające uwagę nie krzykliwym kolorem, czy wzorem, ale nietypową formą, odróżniającą je od innych.

MINUSY MEBLI DESIGNERSKICH

Meble designerskie nie są oczywiście wolne od wad. Decydując się na ich zakup, musimy liczyć się ze zdecydowanie większym wydatkiem niż w przypadku kupna sztampowych mebli z salonu. Z drugiej strony warto mieć na uwadze, że nowoczesne meble od projektantów są wykonywane z materiałów najwyższej jakości. Wyższa cena w ich przypadku oznacza również wyższą trwałość. Dobry mebel posłuży nam przez wiele lat i cały czas będzie stanowił ozdobę naszego mieszkania.

DLA KOGO?

Oryginalne meble to dobry wybór w przypadku każdego, kto chciałby urządzić niebanalne pomieszczenie. Projektanci oferują nam obecnie różne warianty tego typu mebli, dzięki czemu łatwo znaleźć wśród nich model, który pod każdym względem odpowiada naszym wymaganiom. Jeśli jesteśmy w stanie zapłacić za niego nieco więcej niż za zwykły fotel, czy kanapę, z pewnością warto zdecydować się na taki zakup. Magia luksusowych mebli designerskich polega na tym, że są w stanie zupełnie odmienić wygląd każdego pomieszczenia, nadając mu indywidualny charakter.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Ideal Design.

Leave a comment