Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto stawiać domy z paczki?

Gotowe domy szkieletowe mają wiele zalet. To właśnie nim zawdzięczają swoją popularność i fakt, że inwestorzy coraz częściej decydują się na ich zakup zamiast tradycyjną budowę domu. To rozwiązanie proste i nowoczesne. Przybyło do nas zza zachodniej granicy i z pewnością zostanie z nami w Polsce na dłużej. Jakie zalety ma takie budownictwo? Dlaczego warto stawiać domy z paczki?

Czas budowy

Gotowe domy szkieletowe można postawić w ciągu kilku tygodni. Wiele zależy od warunków atmosferycznych, ale jeśli pogoda jest sprzyjająca – jest ciepło i nie pada, to domy z paczki powstają bardzo szybko. Nawet jeśli pogoda nie jest idealna, to stawianie domu z gotowego szkieletu przebiega dużo szybciej, niż jakakolwiek inna forma budynku. Skoro budowa przebiega szybko, to obniżają się też jej koszty. Krótki czas budowy pozwala na całkiem szybkie wprowadzenie się do nowego domu. Warto też pamiętać, że oznacza to mniejsze koszty związane z równoczesnym utrzymywaniem dwóch domów lub domu i mieszkania. Wyprowadzka ze starego lokalu to brak czynszu i dodatkowych opłat.

Domy prefabrykowane ceny

Ceny domów prefabrykowanych są uzależnione od ich wielkości i standardu. Na cenę wpływa ilość i rodzaj okien, drzwi, a także skomplikowanie projektu. Gdybyśmy jednak chcieli porównać ceną takiego domu z domem budowanym przy wykorzystaniu tradycyjnych metod i sposobów, szybko zauważymy, że domy na szkieletach są dużo tańsze. Przy ich budowie zużywa się mniej materiałów, zatrudnia mniej ludzi i krócej się pracuje. To wszystko wpływa na niższą cenę całej inwestycji. Tym samym jest ona bardziej przystępna dla osób o niewielkiej zdolności kredytowej. Niższa cena budowy zachęca też do większego eksperymentowania z urządzeniem domu oraz zakupem niezbędnych sprzętów.

Na swoim

Domy prefabrykowane ceny mają dość niskie. To tajemnica ich sukcesu. Nie można też zapominać, że są one wyjątkowo kuszące ze względu na wolność, jaką dają swoim właścicielom. Postawienie domu szkieletowego często wiąże się z kosztami porównywalnymi do ceny zakupu mieszkania w mieście. Jednak dom daje dużo więcej swobody i wyższy komfort życia. Dlatego właśnie domki te są coraz chętniej wybierane przez osoby, które marzą o swoich czterech kątach, ale dotąd wahały się z podjęciem ostatecznej decyzji. Atrakcyjne zalety domów szkieletowych powinny przechylić szalę na stronę domku.

Leave a comment