Skip to content Skip to footer

Do czego dokładnie służy wiertarka słupowa?

Można zaobserwować, że wiertarka słupowa z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nie wszyscy jednak wiedzą, gdzie dokładnie może znaleźć zastosowanie wspomniany produkt Jakie są największe atuty wiertarek słupowych?

Czym dokładnie jest wiertarka słupowa?

W najprostszym możliwym ujęciu jest to rodzaj wiertarki, która jest na co dzień stosowana do wykonania wierceń z użyciem wrzeciona w orientacji pionowej. Godny uwagi jest fakt, że w omawianym rodzaju urządzenia wiertło jest umieszczone w jednej pozycji. Może poruszać się w górę, a także w dół za pomocą uchwytu. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wiertarkę można także przesunąć razem z całym wiertłem.

Należy mieć świadomość, że materiał musi być umieszczony w imadle na stole roboczym. Zostaje zatem uruchomiony w trakcie prac. Warto wiedzieć, że użytkownik może dokonać miany pozycji stołu roboczego. Bardzo często tego typu wiertarki określa się kolumnowymi.

Zalety urządzenia

Klienci doceniają sprzęt przede wszystkim za bardo wysoką precyzję. Należy mieć świadomość, że zarówno wiertło, jak i materiał pozostają nieruchome, dzięki temu wiercenie jest nie tylko powtarzalne, ale również dokładne. Kolejnym bardzo często wymienianym atutem jest bezpieczeństwo. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wiertarki o słupowej konstrukcji będą cechowały się bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa.

Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że ich stosowanie zdecydowanie zmniejsza ryzyko ewentualnych wypadków przy pracy. Należy mieć świadomość, że urządzenie może bez większego problemu pracować z różnymi rodzajami wrzecion. Ponadto użytkownik będzie miał możliwość wykonania wiercenia na wybraną przez siebie głębokość. Pracownik będzie także mógł określić kierunek wiercenia czy prędkość obrotową wiertarki.

Zastosowanie wiertarki słupowej

Należy mieć świadomość, że wiertarka słupowa w zdecydowanej większości przypadków wykorzystywana jest do wiercenia w materiałach w profesjonalnych warsztatach oraz przedsiębiorstwach, które na co dzień działają w różnych branżach.

Godny uwagi jest fakt, że na rynku dostępne są również sprzęty, które są przeznaczone do amatorskiego stosowania. Doskonale zdadzą egzamin w trakcie prac domowych czy majsterkowania.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy TOP Poręba.

Leave a comment