Skip to content Skip to footer

Dom szkieletowy – na czym to polega?

Dom szkieletowy pod klucz to technologia, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nie każdy jednak wie, na czym dokładnie ona polega. Budynek gotowy do zamieszkania można postawić nawet w ciągu 4 miesięcy. W przypadku domów murowanych jest to oczywiście niemożliwe. Dodatkowym plusem jest oczywiście o wiele niższa cena.

Gotowe moduły

Dom szkieletowy pod klucz tworzony jest z gotowych modułów. Są one tworzone w warunkach przemysłowych. To właśnie dlatego cechują się wyjątkową dokładnością wykonania. Moduły drewniane charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia. Nie trzeba więc obawiać się, że konstrukcja będzie mniej solidna, niż wykonana z cegieł.

Wszystkie elementy powstają w zgodzie z wcześniej wykonanym projektem. Za perfekcyjne dopasowanie odpowiadają nowoczesne technologie. Wszystko to sprawia, że sam proces budowy przebiega o wiele szybciej i sprawniej.

Mniejsza grubość ścian

Ciekawym jest, że w przypadku gotowych domów szkieletowych mamy do czynienie z cieńszymi ścianami. Sprawia to, że oszczędzamy większą ilość przestrzeni wewnątrz budynku. W przypadku powierzchni 100m2 możemy zyskać nawet 10m2 powierzchni użytkowej więcej, niż w przypadku domu murowanego.

Mniejsza grubość ścian nie oznacza niższej trwałości konstrukcji. Nie trzeba także obawiać się, że w takich domach ubytek ciepła jest większy. Wręcz przeciwnie – w domach szkieletowych pod klucz wykorzystuje się innowacyjne materiały izolacyjne, które chronią przed nadmiernym wychłodzeniem budynku.

Wytrzymała konstrukcja

Mogłoby się wydawać, że budynki z gotowych modułów nie są zbyt stabilne. Prawdą jest, że drewno wykazuje sporą wrażliwość na warunki eksploatacji. Kluczową rolę odgrywa tutaj prawidłowy dobór materiałów.

Domy szkieletowe pod klucz wykonane z wysokogatunkowego drewna pozostaną w nienaruszonym stanie przez kilkadziesiąt lat, a nawet dłużej. Ich jakość nie odbiega od innych konstrukcji. Są to budynki funkcjonalne, a zarazem bezpieczne i bezproblemowe w eksploatacji.

Leave a comment