Skip to content Skip to footer

Skup srebra – okazja dla klientów i wytwórców

Srebro obecnie jest niezwykle popularnym kruszcem, z którego przede wszystkim wykonuje się piękną biżuterię. Często jednak zdarza się, iż ulega ona uszkodzeniu a koszt naprawy przewyższa koszt zakupu nowej. Wówczas powstaje pytanie, co zrobić z niekompletną i uszkodzoną biżuterią, zazwyczaj bowiem właścicielom szkoda jej tak po prostu wyrzucić.

Gdzie sprzedać srebro?

Dobrym rozwiązaniem na takie problemy może być skup srebra, a raczej skorzystanie z usług takiego miejsca. Firmy i osoby prowadzące taką działalność skupują wszystkie produkty wytworzone ze srebra, bez względu na ich wagę, wiek czy stopień uszkodzenia. Cena srebra w skupie uzależniona jest od bardzo wielu czynników, przede wszystkim od czystości kruszcu jak również wagi produktów. Każdy skup srebra ustala własne ceny, jednak zazwyczaj są one do siebie zbliżone.

Czy sprzedaż srebra w skupie jest opłacalna?

Srebro jest o wiele tańsze od innego, także bardzo popularnego kruszcu czyli złota. Dlatego też cena srebra w skupie będzie o wiele niższa, z pewnością jednak klientom opłaca się to bardziej niż na przykład wyrzucenie niekompletnej biżuterii. W wielu sytuacjach zdarza się, iż to jubiler prowadzi skup srebra cena w wielu przypadkach może być u niego znacznie bardziej atrakcyjna niż w innych punktach. Powodem jest między innymi to, iż wielu jubilerów bardzo często zakupioną, uszkodzona biżuterię naprawia i oferuje na sprzedaż ponownie. Zajmuje im to znacznie mniej czasu niż wytworzenie nowej, a ponadto zdarza się, iż trafiają do nich niezwykle interesujące w formie przedmioty. Ponadto jubiler potrzebuje srebra do produkcji biżuterii, jeżeli sam jej nie kupi od klientów, wówczas zmuszony jest poszukiwać go w innych miejscach. W efekcie może się okazać, iż zmuszony będzie zapłacić za nie o wiele więcej, niż gdyby sam zaoferował klientom skup.

Opłacalność skupu srebra

Przede wszystkim wytwórcom przedmiotów ze srebra jego samodzielny skup bardzo się opłaca. Nawet starsze i pokryte patyną przedmioty niezwykle szybko i przy niewielkim nakładzie kosztów można oczyścić, uzyskując wysokiej jakości kruszec. Dlatego też czas potrzebny na odzyskanie kruszcu na przykład z uszkodzonej biżuterii jest stosunkowo krótki, szybko więc można podejmować wytwarzanie nowych przedmiotów. Gdy chodzi skup srebra cena przeliczana jest za gram wagi przedmiotu wykonanego ze srebra. Jeżeli, jak to bywa często w przypadku biżuterii, znajdują się w niej kamienie, wówczas najczęściej przed wyceną zostają one usunięte.

Leave a comment