Skip to content Skip to footer

Dom z oknem na ogród

Własny dom jest marzeniem wielu młodych ludzi. Coraz częściej decydują się oni zaciągać duże kredyty, by mieszkać we własnym domu z ogrodem, z dala od miejskiego zgiełku. Czasem kupują stare domy i latami je remontują, czasem podejmują się trudu budowania domu swoich marzeń na podstawie standardowych rozwiązań architektonicznych lub zamawiając całkiem nowy projekt u architekta.

Okna w nowym domu

Jeśli podejmie się decyzję o budowie domu, można dowolnie aranżować jego przestrzeń i dostosowywać ją do swoich wyobrażeń. Współczesne domy pomyślano tak, by maksymalnie wykorzystać światło dzienne i wpuszczać je do wnętrza przez ogromne nowoczesne bardzo szczelne okna. Właśnie ze względu na ilość światła wpadającego do pomieszczeń warto poświęcić czas na dobór odpowiednich okien. W pokojach z wyjściem na balkon lub taras najlepiej montować okna tarasowe przesuwne, które wpuszczają do pokoju światło, a dzięki otwieraniu przez nachodzenie na siebie szyb nie wymagają dodatkowego miejsca na odchylanie skrzydła okiennego. Okna tarasowe przesuwne to idealne rozwiązanie do każdego rodzaju pomieszczenia. Sprawdzi się zarówno w salonie, jak i w sypialni z wyjściem na taras czy w jadalni, której taras bywa integralną częścią.

Okno tarasowe przesuwne z widokiem

Oprócz niezaprzeczalnych walorów ekonomicznych polegających na oszczędności energii elektrycznej potrzebnej do oświetlania pomieszczeń okna tarasowe przesuwne mają też walor estetyczny. Optycznie powiększają pomieszczenia, gdyż tarasy i balkony stają się dzięki nim częścią pokoju, miejscem, gdzie od wiosny do jesieni tętni życie. Okna takie gwarantują także niczym nieograniczony widok na najbliższą okolicę. Jest to ważne zwłaszcza w domach stojących w pięknych ogrodach kwiatowych i sadach lub budowanych na górskich zboczach. W tym drugim wypadku można siedząc przy stole w salonie podziwiać odległe szczyty lub napawać się widokiem zielonych dolin. Czasem dom jest tak zbudowany, by przez drzwi tarasowe wychodzić bezpośrednio do ogrodu. Wówczas można przez okna tarasowe przesuwne obserwować ptaki i owady odwiedzające kwitnące w ogrodzie kwiaty i warzywa. Czasem ma się nawet okazję przyuważyć małe zwierzęta: jeże, wiewiórki czy sarny podchodzące pod okna.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm.

Leave a comment