Skip to content Skip to footer

Drzwi tarasowe przesuwne z systemem PSK oraz HST

We współczesnych czasach domy z rozległym tarasem, z którego to rozpościera się piękny widok na ogród są na topie. Aby korzystanie z niego było funkcjonalne i wygodne warto wyposażyć budynek w piękne i okazałe drzwi tarasowe przesuwne.

Drzwi przesuwne na taras a funkcjonalność i wygoda

Obecnie drzwi drzwi tarasowe cieszą się na rynku dużym zainteresowaniem. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientom poszczególni producenci oferują niezwykle piękne drzwi tarasowe przesuwne o wielu ciekawych oraz innowacyjnych rozwiązaniach.

Ogromną zaletą poszczególnych drzwi przesuwnych jest to, że dzięki znacznym przeszkleniom wpuszczają one do wnetrza mieszkań mnóstwo światła naturalnego. Dzięki temu poszczególne pomieszczenia są dostatecznie doświetlone oraz prezentują się niezwykle elegancko.

I co najważniejsze poszczególne drzwi przesuwne sprawiają, że podczas otwierania ich skrzydła nie zajmują zbędnie wolnego miejsca wewnątrz pomieszczeń. Bogaty wybór często sprawia, że czasem trudno jest wybrać idealne drzwi, które to nie tylko pięknie się wkomponują we wnętrze, lecz także posłużą niezawodnie przez długie lata.

.

Drzwi na taras z niezawodnym systemem HST

Wśród wielu oferowanych drzwi tarasowych dużym zainteresowaniem cieszą się przesuwne drzwi na taras z system HST, które to odznaczają się ogromnym komfortem oraz wygodą podczas użytkowania.

Tego typu drzwi są zaopatrzone są w skrzydło przesuwne i stałe. Oba elementy są położone względem siebie równolegle. Drzwi te otwiera się poprzez przesunięcie skrzydła ruchomego za skrzydło stałe.

Ruchome skrzydło zazwyczaj przemieszcza się bardzo płynnie po szynie ukrytej w podłodze za pomocą specjalnych rolek. Dodatkową funkcją tych drzwi jest to, że uchylają się one poprzez zatrzymanie skrzydła ruchomego w dowolnym miejscu oraz opuszczenie go za pomocą zamocowanej klamki.

Drzwi uchylno – przesuwne PSK

Drugim często wybieranym rodzajem są uchylno – przesuwne drzwi PSK, które to są bardzo funkcjonalne, ponieważ nie zajmują podczas otwierania dużej powierzchni. Tego typu drzwi tarasowe w pozycji zamkniętej tworzą linię prostą.

Drzwi te poruszają się za pomocą wózków, zamocowanych na wewnętrznej ramie ruchomego skrzydła. Zazwyczaj są one niewidoczne gołym okiem, bowiem są ukryte pod maskownicami. System PSK jest bardzo funkcjonalny podczas użytkowania, bowiem pozwala on na bardzo płynne oraz ciche przesuwanie się ruchomego skrzydła.

Szeroka oferta poszczególnych drzwi tarasowych przesuwnych sprawia, że każdy klient może wybrać taki model, który to będzie nie tylko pięknie się komponował z budynkiem, lecz także będzie funkcjonalny oraz wygodny podczas codziennego użytkowania.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm.

Leave a comment