Skip to content Skip to footer

Drzwi wejściowe

Drzwi wejściowe są niezwykle ważne nie tylko ze względu na swoją funkcjonalność – jest to też wizytówka domu, pierwsza rzecz, jaka rzuca się w oczy przy odwiedzinach. Jak więc wybrać drzwi, które będą nie tylko spełniały swoją rolę, ale były również estetyczne?

Drzwi wejściowe drewniane

Jest to obecnie najpopularniejszy wybór jeśli chodzi o drzwi wejściowe. Głównymi zaletami drzwi wykonanych z drewna jest ich dość dobra izolacja cieplna oraz względnie duża wytrzymałość. Są jednak dość drogie.

Drzwi drewniane nie są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, śnieg czy mróz, dlatego warto montować je w miejscach, gdzie chroni je chociaż częściowe zadaszenie.

Drzwi wejściowe metalowe

Drzwi metalowe są wykonane z dwóch arkuszy blachy, pomiędzy którymi umieszcza się różnego rodzaju materiały termoizolacyjne, jednak bardzo ciężko uzyskać tutaj dobrą izolację cieplną.

Do niewątpliwych zalet drzwi metalowych należy ich wysoki poziom wytrzymałości na niekorzystne czynniki, a także bardzo duża odporność na włamania.

Drzwi wejściowe z PCV

Jeśli chodzi o parametry antywłamaniowe, to drzwi wykonane z PCV mają najsłabsze wyniki. Są natomiast bardzo dobrą izolacją zarówno cieplną, jak i akustyczną. Jest to też najtańsza opcja jeśli chodzi o drzwi wejściowe.

Drzwi wejściowe z przeszkleniem

Niektórzy obawiają się tego rodzaju drzwi ze względu na mniejsze poczucie bezpieczeństwa. Okazuje się, że jest to niesłuszna obawa.

W dzisiejszych czasach drzwi wejściowe z przeszkleniem posiadają różne technologie antywłamaniowe – na przykład kilkuwarstwową folię antywłamaniową, a także kilka warstw szyb. Przestrzenie między szybami są zazwyczaj wypełnione gazem szlachetnym, takim jak argon, aby zmniejszyć przenikalność ciepła.

Drzwi wejściowe z przeszkleniem są wybierane przede wszystkim do pomieszczeń, w których nie ma innego okna, które byłoby źródłem światła. Dzięki temu pomieszczenie zyskuje naturalne doświetlenie, a domownicy nie muszą korzystać z wizjera, aby zobaczyć, kto stoi na zewnątrz.

Wybór asortymentu drzwi wejściowych jest oczywiście bardzo szeroki, a decyzja odnośnie wyboru drzwi jest często podejmowana na lata. Warto więc dobrze przemyśleć nasze potrzeby i wymagania, aby wybór był trafny.

Leave a comment