Skip to content Skip to footer

Jak wybrać zbiornik na wodę?

Należy mieć świadomość, że obecnie wybór zbiornika na wodę jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Nie wszyscy wiedzą, jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Czy zbiorniki plastikowe będą dobrym rozwiązaniem?

Pojemniki plastikowe na wodę – od czego dokładnie powinna zależeć ich wielkość?

Należy mieć świadomość, że bardzo istotnym aspektem, który powinno się uwzględnić jest wielkość zbiornika. Warto również wiedzieć, że ilość wody będzie proporcjonalna do wielkości powierzchni, z której będzie zbierana deszczówka. Rekomendowane jest, by z każdych 25m2 powierzchni, zbiornik zbierał przynajmniej 1 m3 wody.

Godny uwagi jest również fakt, że dalsze powiększanie omawianego zbiornika nie przyniesie użytkownikowi praktycznie żadnych korzyści. Nie można oczywiście zapomnieć, że duża objętość zbiornika może być ogromnym problemem w przypadku obfitych deszczów.

Naziemne pojemniki plastikowe na wodę

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się naziemne pojemniki na wodę. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zdecydowana większość przedsiębiorstw ma w swojej ofercie asortymentowej zbiorniki o czterech pojemnościach: 2000 l, 1500 l, 1100 l i 750 l. Oczywiście możne je łączyć w baterie, dzięki czemu możliwe będzie dostosowanie końcowej pojemności do swoich potrzeb.

Należy mieć świadomość, że ich szerokość przeważnie nie będzie przekraczała 80 cm. Warto wiedzieć, że w przypadku zdecydowania się na zbiornik naziemny, jedynym wymaganiem będzie temperatura pomieszczenia. Nie może być ona niższa niż 0 stopni. W przeciwnym wypadku woda będzie zamieniała się w lód, co przyczyni się do zwiększenia objętości przy ściankach.

Podziemne zbiorniki plastikowe

W przypadku podziemnych zbiorników nie będzie występował wspomniany problem. Użytkownicy nie muszą tym samym obawiać się o jakiekolwiek wahania temperatury. Nie jest rekomendowane umieszczenia omawianych problemów głębiej niż 50 cm pod powierzchnią.

Rozwiązanie będzie doskonałe przede wszystkim dla osób, które nie mają odpowiedniej ilości miejsca wewnątrz budynków. Warto wiedzieć, że zbiorniki podziemne w zdecydowanej większości przypadków produkowane są w dwóch objętościach: 2000 l i 3000 l.

Leave a comment