Skip to content Skip to footer

Działki pod inwestycje w Gliwicach

Czy dom jednorodzinny może powstać na działce inwestycyjnej? Jest to zdecydowanie niemożliwe, chyba że z czasem zmieni się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, a na to można bardzo długo czekać. Działki inwestycyjne w Gliwicach przeznaczone są więc, jak sama nazwa wskazuje, pod różnego rodzaju inwestycje.

Działka inwestycyjna – co to takiego?

Działki inwestycyjne Gliwice to tereny przeznaczone na inwestycje przemysłowe lub usługowe. Jest to równoznaczne z tym, że na ich terenie można realizować taki projekty jak nowe zakłady produkcyjne, fabryki, magazyny, biurowce, hotele, ale nie może to być zabudowa w postaci prywatnego domu mieszkalnego.

Wszystkie zostały one sklasyfikowane w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jako działki inwestycyjne. Oznacza to, że na ich terenie nie ma przeciwwskazań do rozwinięcia tego typu działalności. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dostępny jest przede wszystkim w lokalnym urzędzie miasta czy gminy. To tam można uzyskać dodatkowe informacje na temat określonej działki.

Charakter działek pod inwestycje w Gliwicach

Działki inwestycyjne Gliwice to tereny o zdecydowanie różnej wielkości oraz lokalizacji. Zazwyczaj usytuowane są one na obrzeżach miasta. Jest to spowodowane tym, że inwestycje w postaci zakładów produkcyjnych, magazynów czy fabryk mogą być uciążliwe dla mieszkających w pobliżu ludzi.

Dobra lokalizacja jest bardzo ważna, ponieważ mamy wtedy pewność, że nasza inwestycja dojdzie do skutku i nie spotka się ze sprzeciwem lokalnej społeczności, ponieważ z powodu odpowiedniej odległości nie będzie generować uciążliwych hałasów czy zanieczyszczeń.

Działki inwestycyjne Gliwice – co może na nich powstać?

W zależności od charakteru i lokalizacji określonej działki mogą powstać tam przede wszystkim inwestycje o charakterze przemysłowym, czyli zakłady produkcyjne czy magazyny.

Działki inwestycyjne w Gliwicach mogą również służyć różnego rodzaju działalności usługowej. Na takich terenach powstają biurowce czy hotele.

Leave a comment