Skip to content Skip to footer

Kto wybiera kuchnie na zamówienie?

wystroj-kuchniO meblach kuchennych kupowanych na zamówienie słyszeliśmy już wiele lat temu, do pewnego momentu wydawało nam się jednak, ze rozwiązania tego typu to przywilej, z którego mogą skorzystać jedynie najbogatsi Polacy. Dziś jednak okazuje się, że firm oferujących tego rodzaju rozwiązania przybywa, a do tego niemal każda może mówić o dużych przychodach. Kto zatem decyduje się na kuchnie na zamówienie na początku dwudziestego pierwszego wieku?

W poszukiwaniu własnej drogi

Zdecydowana większość nabywców mebli kuchennych na wymiar to osoby, które nie przepadają za tym, co powtarzalne i łatwe do przewidzenia. Osoby te cenią sobie własny styl i rozwiązania dostosowane do ich indywidualnych potrzeb, a kuchnie na zamówienie pozwalają na spełnienie tego rodzaju oczekiwań pełniej niż inne meble kuchenne. Poza tym, są niemal tak samo atrakcyjne cenowo, jak meble kupowane w sklepach z wyposażeniem kuchni, co również jest argumentem wartym odnotowania.

projekt kuchnii

Nietypowe rozwiązania w nietypowych przestrzeniach

Coraz liczniejsza jest grupa nabywców, którzy decydują się na kuchnie na zamówienie przede wszystkim dlatego, że nie mają innego wyjścia. W niewielkich pomieszczeniach trudno znaleźć miejsce dla klasycznych rozwiązań oferowanych przez producentów mebli kuchennych, a przecież nikt nie chce rezygnować z ciekawego wyglądu kuchni. Pomieszczeń o niestandardowych wymiarach jest zresztą coraz więcej, co wróży zapotrzebowanie na tego rodzaju rozwiązania przez długie lata.

Kuchnie do zadań specjalnych

A co z osobami, które mają niestandardowe potrzeby? Seniorzy, osoby niepełnosprawne oraz rodzice małych dzieci często nie są w stanie zaspokoić ich wybierając klasyczne meble kuchenne, do niedawna konieczne były więc ich kosztowne przeróbki nie pozostające bez wpływu na wygląd kolejnych rozwiązań. Kuchnie na zamówienie rozwiązują ten problem, oszczędzają przy tym nie tylko czas, ale i nerwy.

kuchnia klasyczna

Meble idealne do aneksu

Wśród oryginalnych rozwiązań współczesnych architektów bardzo często wymieniamy aneksy kuchenne. Pozwalają one na lepsze zagospodarowanie niewielkiej powierzchni mieszkania, ich wadą jest jednak to, że są widoczne z salonu lub jadalni, a w związku z tym wypada poświęcić więcej uwagi ich wyglądowi. Meble kuchenne na zamówienie są nie tylko funkcjonalne, ale i atrakcyjne wizualnie, możemy więc mieć pewność, że nie przyniosą nam wstydu nawet, jeśli krytycznym spojrzeniem obrzuci je szczególnie wymagający gość.

Źródło: BBmeble.pl – kuchnie na zamówienie

Leave a comment