Skip to content Skip to footer

Niezbędne wyposażenie łazienki

złota bateriaTworząc wyposażenie łazienki można obecnie korzystać z różnorakich rozwiązań. Oczywiście podstawowe elementy, które muszą się znaleźć w każdej łazience się nie zmieniają. Zmienia się natomiast ich estetyczna i praktyczna forma.

Dotyczy ro również baterii łazienkowych, które doprowadzają wodę do łazienki. Obecnie mają one wiele nowoczesnych estetycznych form i jednocześnie swoją praktycznością mają gwarantować wygodną i spokojną obsługę.

Czym jest bateria łazienkowa?

W krótkich słowach można określić baterie łazienkowe jako element wyposażenia łazienki, który umożliwia wodzie z rur wypłynięcie na zewnątrz i napełnienie wanny czy umywalki. Tradycyjne baterie łączą w sobie dwa możliwe strumienie wody, tak by jednocześnie korzystając z jednego sprzętu otrzymać zarówno zimną jak i ciepłą wodę.

Rodzaje baterii łazienkowych

W tej chwili na rynku baterii łazienkowych mamy bardzo wiele nowoczesnego sprzętu. Spośród niego praktycznie każdy powinien wybrać coś odpowiedniego do swojej łazienki. Baterie dzielić możemy według kilku podstawowych kryteriów. I tak wyróżniamy baterie: naścienne oraz stojące. Baterie naścienne umieszczone są bezpośrednio w ścianie i podłączone do rur. Natomiast baterie stojące przygotowane są w taki sposób, by zamontować je na wannie, bądź umywalce i cienkimi wężykami doprowadzić do baterii wodę. Poza tym wyróżniamy materie dwuuchwytowe oraz jedno. Tradycyjne dwuuchwytowe baterie mają w jednym uchwycie ciepłą a w drugim zimną wodę. Natomiast jednouchwytowe opierają się na jednym uchwycie, którego przesuniecie powoduje zmianę wody z ciepłej na zimną i odwrotnie. Można również wspomnieć baterie bezdotykowe, które bardzo często stosowane są w miejscach publicznych. Nie są one przygotowane z myślą o domowych użytkownikach. Ich funkcjonowanie opiera się bowiem na fotokomórce, która uruchamia wypływ wody, która następnie jest po określanym czasie wyłączana.

umywalka baterie

Znane firmy produkujące baterie łazienkowe

Rynek akcesoriów do łazienki jest rozwinięty perfekcyjnie. Działa na nim bardzo wiele nowoczesnych firm, które co rusz wprowadzają nowe rozwiązania zarówno praktyczne jak i estetyczne. Dotyczy to również baterii łazienkowych, które są na coraz wyższym poziomie technicznym. Wspominając o bateriach można wymienić takie firmy jak Teka, Franke, Grohe, Kohler czy Deante. Wybór będzie więc zależał przede wszystkim od finansowych możliwości oraz upodobań estetycznych kupującego.

Pomoc przy artykule sklep lazienki-szydlowski.pl – bateria Grohe

Leave a comment