Skip to content Skip to footer

Meble kuchenne: stwórz wymarzoną przestrzeń

Meble kuchenneKuchnia to miejsce, w którym spędzamy wiele czasu. Przygotowujemy posiłki, prowadzimy rozmowy, realizujemy swoje kulinarne pasje. Trzeba zadbać o to, by wyposażenie tego pomieszczenia było praktyczne i funkcjonalne, ale jednocześnie dobrze się prezentowało.

Jest wiele możliwości zagospodarowania tej przestrzeni. Można kupić gotowe produkty lub skorzystać z firmy, która wykona meble pod zamówienie. Pierwsze rozwiązanie jest znacznie tańsze, ale nie będziemy w stanie idealne dopasować go do kształtu kuchni. Sporym minusem będzie również to, że sprzęty AGD będą niezabudowane. W drugim przypadku będziemy mogli dowolnie aranżować przestrzeń i dopasować idealne rozwiązania. Zyskamy także możliwość zakrycia sprzętów i stworzenia spójnego i eleganckiego wizerunku. Niestety, meble kuchenne na wymiar to niemały wydatek.

Poszukaj inspiracji

Wyposażenie kuchni powinno być tożsame z resztą domu. Trzeba dobrać odpowiednią kolorystykę i styl, w jakim chcemy urządzić pomieszczenie. Ważną rzeczą jest funkcjonalność. Rzeczy, po które często sięgamy, np. przyprawy, powinny być pod ręką. Jeśli nie mamy pomysłu na to, jak urządzić kuchnie, skorzystajmy z gotowych inspiracji. W tym celu dobrze jest przejrzeć czasopisma zajmujące się tematyką wystroju wnętrz, by poszukać w nich oryginalnych rozwiązań i ciekawych pomysłów. Warto zapoznać się z najnowszymi trendami i dowiedzieć się, jakie kolory i materiały są w danym sezonie na topie. Jeśli pomimo wszystko nie wiemy, jak zagospodarować tę przestrzeń, skorzystajmy z porad profesjonalnego projektanta, który pomoże nam dobrać najlepsze rozwiązanie dopasowane pod kątem stylistyki wnętrza.

Zwróć uwagę na funkcjonalność

Z pozoru mało istotne rzeczy mogą mieć ogromny wpływ na wygodę użytkowania. Warto przemyśleć każdy detal, by kuchnia była dobrze zaprojektowana. Osoby leworęczne mogą zlecić zamontowanie drzwi w odwrotna stronę niż standardowo, tak by lepiej im się otwierało szafki. Trzeba tez zastanowić się nad układem mebli. Czasy, w których wszystkie rzeczy stały w jednym rzędzie powoli przechodzą do lamusa. Ostatnio coraz popularniejsze jest dzielenie przestrzeni na dwa segmenty, a także, co kiedyś w ogóle nie wchodziło w grę, postawienie szafki w samym środku kuchni. Wbrew pozorom to bardzo wygodne rozwiązanie, bo z tego miejsca mamy znacznie bliżej do sprzętów AGD i pozostałych mebli. Jednak, żeby pozwolić sobie na takie wariacje, pomieszczenie musi mieć sporą powierzchnię. W malej klitce, w której z ledwością można się obrócić układanie mebli w nietypowych konfiguracjach zdecydowanie nie będzie funkcjonalne. Ważną rzeczą jest również dobre oświetlenie, które znacznie usprawnia pracę. W nowoczesnych kuchniach nie wystarczy powiesić lampy na suficie. Oprócz tego stosuje się różnego typu podświetlenia, np. w postaci listew. To z jednej strony poprawia komfort pracy, a z drugiej ma ogromny wpływ na estetykę pomieszczenia. Przemyślana i dobrze zaprojektowana kuchnia pozwala realizować swoje kulinarne pasje i wpływa na dobre samopoczucie lokatorów.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Janmar Częstochowa – meble kuchenne

Leave a comment