Skip to content Skip to footer

Meble ogrodowe – jak kupować?

Sklepy ogrodowe oferują dziś bardzo szeroką gamę produktów i akcesoriów meblowych. Zakup odpowiedniego wyposażenia na taras czy trawnik nie jest zatem szczególnym problemem. Warto dobrze przemyśleć wybór, biorąc pod uwagę zalety mebli ogrodowych.

Jakość wykonania

Stoły i krzesła ogrodowe to zdecydowanie jedne z najczęściej kupowanych mebli. Podobnie jest z balkonem – tu oczywiście miejsca jest zdecydowanie mniej, ale mimo wszystko warto wygospodarować choć fragment przestrzeni na strefę odpoczynku. Krzesła tarasowe z reguły nie różnią się niczym od ogrodowych – jedne i drugie służą do użytku zewnętrznego, dlatego muszą charakteryzować się solidną budową. Duże znaczenie ma oczywiście typ materiału. Jeszcze parę lat temu prym wiodły popularne zestawy plastikowe, jednak coraz chętniej wybierane są dziś meble ogrodowe aluminiowe, wiklinowe, bambusowe, drewniane lub będące połączeniem kilku wersji. Tego rodzaju materiały zapewniają trwałość, stabilność i odporność na czynniki związane z pogodą.

Utrzymanie w czystości i przechowywanie

Stoły i krzesła ogrodowe to sprzęt, przy którym jemy, odpoczywamy, pracujemy, czytamy. Ponieważ przez większość czasu stoją na zewnątrz, narażone są na kurz oraz brud z powietrza, opadów, drzew itp. Zdarza się też, że w czasie posiłku rozleje się na nie napój czy spadnie jakiś produkt, tworząc plamę. Bardzo ważne zatem, aby urządzenia te, podobnie jak stoły i krzesła tarasowe, było można szybko i łatwo doczyścić z wszelkich zabrudzeń. Na pewno meble ogrodowe aluminiowe o gładkiej powierzchni spełniają ten warunek. Istotną kwestią jest też to, gdzie mamy zamiar przechowywać taki sprzęt w okresie jesienno-zimowym. Często nie mamy zbyt wiele miejsca np. w piwnicy czy garażu. W takim wypadku warto wybierać stoły i krzesła ogrodowe, które łatwo można złożyć lub ustawić na sobie, by całość nie sprawiała problemu w czasie magazynowania.

Wygoda użytkowania

Oczywiście bardzo ważną sprawą, na którą koniecznie trzeba zwrócić uwagę, jest komfort użytkowania. Wszystkie meble, zwłaszcza krzesła tarasowe lub ogrodowe, powinny cechować się ergonomią i wygodą. Korzystanie ze sprzętów, które nie spełniają oczekiwań pod tym względem, mija się z celem. Meble ogrodowe powinny więc być gwarancją odpoczynku i relaksu. Tu jednak każdy indywidualnie musi zdecydować, czego potrzebuje. Na pewno warto przyjrzeć się wysokości, oparciu, ewentualnym podłokietnikom oraz sprawdzić twardość i kształt siedziska.

Leave a comment