Skip to content Skip to footer

Jakie oświetlenie będzie najlepsze do kuchni?

Kuchnia jest w większości domów i mieszkań takim pomieszczeniem, w którym spędzamy dużo czasu. Tutaj przygotowujemy posiłki, często też tutaj je spożywamy. Dlatego też urządzając kuchnię zawsze dokładamy wszelkich starań do tego, aby była funkcjonalna. Chcąc podnieść tę funkcjonalność warto pomyśleć nad praktycznym, ale i pięknym oświetleniem tego wnętrza.

Lampa będąca centralnym źródłem światła

Taką lampę wiesza się po prostu na środku sufitu i jest to najbardziej podstawowa forma oświetlenia każdego wnętrza. Zawsze warto taką lampę zainstalować, gdyż czasem takie górne światło, które oświetli całe wnętrze na pewno okaże się potrzebne. Wybierając taką lampę możemy sprawdzić nowoczesne lampy do kuchni, na przykład te o prostej formie w kolorystyce czarnej lub też te wykonane z metalu, które prezentują się elegancko. Jeśli pomieszczenie nie ma zbyt dużych wymiarów mogą to być nowoczesne lampy wiszące z miejscem na jedną żarówkę – taka lampa powinna wystarczyć. Natomiast jeśli chcemy, aby dawała dużo światła to sprawdźmy te lampy wiszące nowoczesne, które mają ażurowy klosz lub taką formę, gdzie żarówka nie jest aż tak mocno zakryta abażurem.

Lampy do kącika jadalnianego

Bardzo często taki kącik jest aranżowany w ramach kuchni, jeśli tylko pozwala nam na to posiadany metraż. W takim miejscu wprost idealne będą lampy wiszące nowoczesne, pojedyncze, ale zebrane w ramach zestawu 3 takich samych lamp wiszących nad stołem. Nowoczesne lampy do kuchni to takie propozycje, które oprócz funkcjonalności są też bardzo dekoracyjne, a więc po prostu piękne. Dlatego też z jednej strony nowoczesne lampy wiszące instalujemy po to, aby doświetliły stół, a z drugiej po to, aby dodały mu szyku i elegancji. Wybierając w nowoczesnych lampach do kuchni postarajmy się zachować spójność stylistyki w ramach wszystkich punktów oświetlenia, jakie znajdą się w tym właśnie pomieszczeniu.

Oświetlenie pod szafkami kuchennymi

Oprócz nowoczesnych lamp wiszących nie zapomnijmy także o odpowiednim doświetleniu blatu roboczego w kuchni, gdzie najczęściej przygotowujemy potrawy. Obok lamp wiszących nowoczesnych znajdziemy halogeny lub też żarówki w technologii led w okrągłym, trójkątnych lub też kwadratowych oprawach, które instaluje się bezpośrednio pod szafką. W zależności od długości blatu roboczego możemy potrzebować takich halogenów co najmniej kilka.

Leave a comment